Stembureau Tent Hoofdstation in Groningen (2022)
Postcode 9726 AE · Wijk Centrum
Hier waren 470 kiezers toegelaten (0,4% van alle toegelaten kiezers in Groningen) en zijn 463 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 23,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 108 | 23,3% | 17,8% | +5,6 pp | 0,6% |
| Student en Stad | 64 | 13,8% | 6,3% | +7,5 pp | 1,0% |
| D66 | 59 | 12,7% | 10,5% | +2,3 pp | 0,5% |
| Partij voor de Dieren | 57 | 12,3% | 9,3% | +3,1 pp | 0,6% |
| PvdA | 46 | 9,9% | 11,8% | −1,9 pp | 0,4% |
| VVD | 37 | 8,0% | 7,5% | +0,5 pp | 0,5% |
| Stadspartij 100% voor Groningen | 18 | 3,9% | 9,2% | −5,3 pp | 0,2% |
| ChristenUnie | 17 | 3,7% | 5,1% | −1,4 pp | 0,3% |
| SP | 14 | 3,0% | 8,2% | −5,2 pp | 0,2% |
| Partij voor het Noorden | 14 | 3,0% | 4,1% | −1,1 pp | 0,3% |
| CDA | 13 | 2,8% | 5,0% | −2,2 pp | 0,2% |
| PVV | 7 | 1,5% | 2,1% | −0,6 pp | 0,3% |
| Forum voor Democratie | 4 | 0,9% | 1,7% | −0,8 pp | 0,2% |
| BVNL | 4 | 0,9% | 0,8% | +0,1 pp | 0,5% |
| Partij van de Zuinigheid | 1 | 0,2% | 0,7% | −0,5 pp | 0,1% |
| 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% | |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 7 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Groningen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Mirjam Wijnja (GROENLINKS) · 48 stemmen · 10,4% van alle stemmen hier
- Kirsten de Wrede (Partij voor de Dieren) · 28 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Ietje Jacobs-Setz (VVD) · 25 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Carine Bloemhoff (PvdA) · 22 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Mirte Goodijk (Student en Stad) · 16 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Tom Rustebiel (D66) · 15 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Steven Bosch (Student en Stad) · 15 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Andrea Poelstra-Bos (D66) · 14 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Sophie Middelhuis (GROENLINKS) · 13 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Janette Bosma (Partij voor de Dieren) · 11 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Ceciel Nieuwenhout (GROENLINKS) · 10 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Inge Jongman-Mollema (ChristenUnie) · 9 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Leendert van der Laan (Partij voor het Noorden) · 9 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Elte Hillekens (GROENLINKS) · 8 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Femke Folkerts (GROENLINKS) · 8 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Student en Stad haalde hier +7,5 pp meer dan gemiddeld in Groningen.
- Qua gewicht is dit het 132e van de 180 stembureaus: 0,4% van alle geldige stemmen in Groningen en 0,0067% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 227 stemmen in Groningen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 453 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 17 |
| Toegelaten kiezers | 470 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 470 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 7 (1,5%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,49% van de stembiljetten, tegen 0,41% in Groningen en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Groningen
- Jeruzalemkerk 466 stemmen · GROENLINKS 21%
- Refajahkerk 455 stemmen · GROENLINKS 12%
- BSV Ons Belang 479 stemmen · GROENLINKS 19%
- Bisschop Bekkersschool 452 stemmen · GROENLINKS 19%
- Stichting Ik Trakteer 482 stemmen · GROENLINKS 18%
- BSV Paddepoel 447 stemmen · GROENLINKS 16%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.