Stembureau Quiet Groningen in Groningen (2022)
Postcode 9715 PA · Wijk Oud-Noord
Hier waren 560 kiezers toegelaten (0,5% van alle toegelaten kiezers in Groningen) en zijn 557 geldige stemmen uitgebracht. SP werd hier de grootste met 18,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| SP | 101 | 18,1% | 8,2% | +9,9 pp | 1,2% |
| GROENLINKS | 93 | 16,7% | 17,8% | −1,1 pp | 0,5% |
| PvdA | 67 | 12,0% | 11,8% | +0,2 pp | 0,5% |
| Partij voor de Dieren | 54 | 9,7% | 9,3% | +0,4 pp | 0,6% |
| Stadspartij 100% voor Groningen | 48 | 8,6% | 9,2% | −0,6 pp | 0,5% |
| D66 | 42 | 7,5% | 10,5% | −2,9 pp | 0,4% |
| ChristenUnie | 26 | 4,7% | 5,1% | −0,4 pp | 0,5% |
| PVV | 22 | 3,9% | 2,1% | +1,8 pp | 1,0% |
| Forum voor Democratie | 22 | 3,9% | 1,7% | +2,3 pp | 1,3% |
| Student en Stad | 20 | 3,6% | 6,3% | −2,7 pp | 0,3% |
| Partij voor het Noorden | 20 | 3,6% | 4,1% | −0,5 pp | 0,5% |
| CDA | 18 | 3,2% | 5,0% | −1,8 pp | 0,3% |
| VVD | 17 | 3,1% | 7,5% | −4,4 pp | 0,2% |
| Partij van de Zuinigheid | 3 | 0,5% | 0,7% | −0,1 pp | 0,4% |
| BVNL | 3 | 0,5% | 0,8% | −0,3 pp | 0,4% |
| 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 1,0% | |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Groningen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Jimmy Dijk (SP) · 61 stemmen · 11,0% van alle stemmen hier
- Mirjam Wijnja (GROENLINKS) · 46 stemmen · 8,3% van alle stemmen hier
- Carine Bloemhoff (PvdA) · 43 stemmen · 7,7% van alle stemmen hier
- Kirsten de Wrede (Partij voor de Dieren) · 26 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Floor Mertens (SP) · 20 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- M.A. van den Maagdenberg (Forum voor Democratie) · 19 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Inge Jongman-Mollema (ChristenUnie) · 18 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Amrut Sijbolts (Stadspartij 100% voor Groningen) · 15 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Yanet Menger (Stadspartij 100% voor Groningen) · 14 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Femke Folkerts (GROENLINKS) · 11 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Tom Rustebiel (D66) · 11 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Ietje Jacobs-Setz (VVD) · 11 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- J.D.P. de Haan (CDA) · 11 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Leendert van der Laan (Partij voor het Noorden) · 10 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Sophie Middelhuis (GROENLINKS) · 9 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SP haalde hier +9,9 pp meer dan gemiddeld in Groningen.
- Qua gewicht is dit het 94e van de 180 stembureaus: 0,5% van alle geldige stemmen in Groningen en 0,0081% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 189 stemmen in Groningen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 516 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 44 |
| Toegelaten kiezers | 560 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 560 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,5%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,54% van de stembiljetten, tegen 0,41% in Groningen en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Groningen
- Bie de Buuf 557 stemmen · GROENLINKS 21%
- Gemeente Groningen (locatie Zuiderdiep) 555 stemmen · GROENLINKS 20%
- Wiebengacomplex (Hanzehogeschool) 559 stemmen · Student en Stad 22%
- Buurhoes 553 stemmen · PvdA 17%
- BSV FEO 559 stemmen · GROENLINKS 23%
- Buurtcentrum De Wende 545 stemmen · GROENLINKS 17%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.