Stembureau Platinalaan 279 in Groningen (2023)
Postcode 9743 GN · Wijk Nieuw-West
Hier zijn 974 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 30,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 298 | 30,6% | 13,2% | +17,4 pp | 1,5% |
| GroenLinks-PvdA | 185 | 19,0% | 30,5% | −11,5 pp | 0,4% |
| Nieuw Sociaal Contract | 138 | 14,2% | 11,6% | +2,5 pp | 0,8% |
| SP | 76 | 7,8% | 4,3% | +3,5 pp | 1,2% |
| VVD | 51 | 5,2% | 10,6% | −5,4 pp | 0,3% |
| DENK | 32 | 3,3% | 0,9% | +2,4 pp | 2,5% |
| D66 | 31 | 3,2% | 9,0% | −5,9 pp | 0,2% |
| CDA | 28 | 2,9% | 2,1% | +0,8 pp | 0,9% |
| ChristenUnie | 25 | 2,6% | 2,6% | −0,0 pp | 0,7% |
| Forum voor Democratie | 24 | 2,5% | 2,0% | +0,5 pp | 0,8% |
| BBB | 23 | 2,4% | 2,3% | +0,1 pp | 0,7% |
| Volt | 16 | 1,6% | 3,8% | −2,2 pp | 0,3% |
| Partij voor de Dieren | 14 | 1,4% | 4,1% | −2,7 pp | 0,2% |
| BIJ1 | 7 | 0,7% | 0,6% | +0,1 pp | 0,7% |
| JA21 | 7 | 0,7% | 0,7% | +0,1 pp | 0,7% |
| SGP | 6 | 0,6% | 0,5% | +0,1 pp | 0,8% |
| BVNL / Groep Van Haga | 5 | 0,5% | 0,4% | +0,1 pp | 0,8% |
| 50PLUS | 3 | 0,3% | 0,3% | +0,0 pp | 0,8% |
| Samen voor Nederland | 3 | 0,3% | 0,0% | +0,3 pp | 5,1% |
| Nederland met een PLAN | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 1,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 0,5% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Splinter | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Groningen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +17,4 pp meer dan gemiddeld in Groningen.
- Qua gewicht is dit het 48e van de 173 stembureaus: 0,7% van alle geldige stemmen in Groningen en 0,0095% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 151 stemmen in Groningen komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Groningen
- Stoepemaheerd 9 983 stemmen · GroenLinks-PvdA 30%
- Stoepemaheerd 9 968 stemmen · GroenLinks-PvdA 32%
- Kluiverboom 1c 984 stemmen · GroenLinks-PvdA 30%
- Bessemoerstraat 4 964 stemmen · GroenLinks-PvdA 36%
- Waterhuizerweg 36 987 stemmen · GroenLinks-PvdA 28%
- Hora Siccamasingel 202 953 stemmen · GroenLinks-PvdA 34%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.