Stembureau Pandomo Makelaars in Groningen (2022)
Postcode 9723 DT · Wijk Oud-Zuid
Hier waren 665 kiezers toegelaten (0,6% van alle toegelaten kiezers in Groningen) en zijn 662 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 19,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 129 | 19,5% | 17,8% | +1,7 pp | 0,7% |
| PvdA | 91 | 13,7% | 11,8% | +1,9 pp | 0,7% |
| D66 | 90 | 13,6% | 10,5% | +3,1 pp | 0,8% |
| Stadspartij 100% voor Groningen | 74 | 11,2% | 9,2% | +2,0 pp | 0,8% |
| VVD | 70 | 10,6% | 7,5% | +3,1 pp | 0,9% |
| Partij voor de Dieren | 49 | 7,4% | 9,3% | −1,9 pp | 0,5% |
| SP | 34 | 5,1% | 8,2% | −3,1 pp | 0,4% |
| CDA | 34 | 5,1% | 5,0% | +0,1 pp | 0,6% |
| Student en Stad | 27 | 4,1% | 6,3% | −2,2 pp | 0,4% |
| Partij voor het Noorden | 17 | 2,6% | 4,1% | −1,5 pp | 0,4% |
| ChristenUnie | 13 | 2,0% | 5,1% | −3,1 pp | 0,2% |
| PVV | 11 | 1,7% | 2,1% | −0,5 pp | 0,5% |
| Forum voor Democratie | 9 | 1,4% | 1,7% | −0,3 pp | 0,5% |
| Partij van de Zuinigheid | 7 | 1,1% | 0,7% | +0,4 pp | 1,0% |
| BVNL | 6 | 0,9% | 0,8% | +0,1 pp | 0,7% |
| 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 1,0% | |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Groningen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Mirjam Wijnja (GROENLINKS) · 79 stemmen · 11,9% van alle stemmen hier
- Carine Bloemhoff (PvdA) · 56 stemmen · 8,5% van alle stemmen hier
- Ietje Jacobs-Setz (VVD) · 39 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
- Tom Rustebiel (D66) · 35 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Kirsten de Wrede (Partij voor de Dieren) · 34 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Amrut Sijbolts (Stadspartij 100% voor Groningen) · 31 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Andrea Poelstra-Bos (D66) · 23 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Jimmy Dijk (SP) · 23 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- J.D.P. de Haan (CDA) · 15 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Yanet Menger (Stadspartij 100% voor Groningen) · 13 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Inge Jongman-Mollema (ChristenUnie) · 12 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Mirte Goodijk (Student en Stad) · 11 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Leendert van der Laan (Partij voor het Noorden) · 11 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Ceciel Nieuwenhout (GROENLINKS) · 10 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- E. Armut (CDA) · 10 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +3,1 pp meer dan gemiddeld in Groningen.
- Qua gewicht is dit het 61e van de 180 stembureaus: 0,6% van alle geldige stemmen in Groningen en 0,0096% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 159 stemmen in Groningen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 602 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 63 |
| Toegelaten kiezers | 665 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 664 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,3%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,30% van de stembiljetten, tegen 0,41% in Groningen en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Groningen
- Ontmoetingskerk Haren 678 stemmen · GROENLINKS 17%
- Wijkcentrum De Schakel 654 stemmen · PvdA 15%
- Buurtcentrum TuinPad 682 stemmen · GROENLINKS 23%
- FC Lewenborg 651 stemmen · PvdA 15%
- Gymzalen Melisseweg 687 stemmen · PvdA 16%
- Der Aa-kerk 639 stemmen · Student en Stad 28%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.