Stembureau Oosterkerk in Groningen
Postcode 9713 JP
Hier waren 1.082 kiezers toegelaten (0,9% van alle toegelaten kiezers in Groningen) en zijn 1.073 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 27,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 296 | 27,6% | 25,0% | +2,6 pp | 1,0% |
| Student en Stad | 144 | 13,4% | 7,5% | +5,9 pp | 1,7% |
| D66 | 138 | 12,9% | 12,3% | +0,5 pp | 1,0% |
| Partij voor de Dieren | 117 | 10,9% | 8,1% | +2,8 pp | 1,3% |
| CDA | 59 | 5,5% | 7,0% | −1,5 pp | 0,7% |
| VVD | 58 | 5,4% | 8,9% | −3,5 pp | 0,6% |
| SP | 54 | 5,0% | 6,5% | −1,4 pp | 0,7% |
| Stadspartij 100% voor Groningen | 51 | 4,8% | 7,0% | −2,2 pp | 0,6% |
| ChristenUnie | 41 | 3,8% | 3,8% | −0,0 pp | 0,9% |
| Volt | 39 | 3,6% | 2,6% | +1,0 pp | 1,3% |
| Partij voor het Noorden | 34 | 3,2% | 3,4% | −0,2 pp | 0,9% |
| Forum voor Democratie | 22 | 2,1% | 3,7% | −1,7 pp | 0,5% |
| PVV | 14 | 1,3% | 3,2% | −1,8 pp | 0,4% |
| DURF | 3 | 0,3% | 0,4% | −0,2 pp | 0,6% |
| BBB | 3 | 0,3% | 0,6% | −0,3 pp | 0,4% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 6 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Groningen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Mirjam Wijnja (GroenLinks-PvdA) · 79 stemmen · 7,4% van alle stemmen hier
- Janette Bosma (Partij voor de Dieren) · 59 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Rik van Niejenhuis (GroenLinks-PvdA) · 53 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Wieke van Heteren (Student en Stad) · 43 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Jim Lo-A-Njoe (D66) · 41 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Andrea Poelstra-Bos (D66) · 34 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Rik Heiner (VVD) · 34 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Yaneth Menger (Stadspartij 100% voor Groningen) · 28 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Stephanie Bennett (GroenLinks-PvdA) · 26 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Jalt de Haan (CDA) · 22 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Irene Huitema (GroenLinks-PvdA) · 21 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Hans de Waard (SP) · 21 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Anna Westerhof (Forum voor Democratie) · 20 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Robin Twickler (Volt) · 19 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Maria Martinez Doubiani (D66) · 18 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Student en Stad haalde hier +5,9 pp meer dan gemiddeld in Groningen.
- Qua gewicht is dit het 9e van de 153 stembureaus: 0,9% van alle geldige stemmen in Groningen en 0,0141% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 107 stemmen in Groningen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.024 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 58 |
| Toegelaten kiezers | 1.082 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.082 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 9 (0,8%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,83% van de stembiljetten, tegen 0,46% in Groningen en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Groningen
- Buurtcentrum Hunzeborgh 1.098 stemmen · GroenLinks-PvdA 32%
- Apostolisch Genootschap 1.067 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
- Stadhuis 1.121 stemmen · Student en Stad 26%
- Buurtcentrum Plutozaal 1.057 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Trefpunt Beijum 1.127 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
- Tennispark Vorenkamp (GLTB) 1.057 stemmen · GroenLinks-PvdA 30%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.