Stembureau Nieuwe Kerk in Groningen (2025)
Postcode 9712 PT · Wijk Centrum
Hier zijn 1.128 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 30,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 340 | 30,1% | 24,0% | +6,1 pp | 1,0% |
| D66 | 309 | 27,4% | 24,4% | +3,0 pp | 0,9% |
| CDA | 95 | 8,4% | 8,6% | −0,2 pp | 0,7% |
| VVD | 90 | 8,0% | 10,3% | −2,3 pp | 0,6% |
| Partij voor de Dieren | 73 | 6,5% | 4,0% | +2,4 pp | 1,2% |
| SP | 55 | 4,9% | 4,6% | +0,3 pp | 0,8% |
| JA21 | 35 | 3,1% | 3,5% | −0,4 pp | 0,7% |
| Volt | 34 | 3,0% | 2,1% | +0,9 pp | 1,1% |
| PVV | 27 | 2,4% | 8,4% | −6,0 pp | 0,2% |
| Forum voor Democratie | 20 | 1,8% | 3,0% | −1,2 pp | 0,5% |
| ChristenUnie | 17 | 1,5% | 2,2% | −0,7 pp | 0,5% |
| BBB | 10 | 0,9% | 1,2% | −0,3 pp | 0,6% |
| BIJ1 | 8 | 0,7% | 0,6% | +0,1 pp | 1,0% |
| Vrede voor Dieren | 6 | 0,5% | 0,2% | +0,3 pp | 2,1% |
| NSC | 3 | 0,3% | 0,4% | −0,1 pp | 0,6% |
| SGP | 3 | 0,3% | 0,6% | −0,3 pp | 0,4% |
| 50PLUS | 2 | 0,2% | 0,8% | −0,6 pp | 0,2% |
| BVNL | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 0,5% |
| DENK | 0 | 0,0% | 0,8% | −0,8 pp | 0,0% |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Piratenpartij | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Groningen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier +6,1 pp meer dan gemiddeld in Groningen.
- Qua gewicht is dit het 19e van de 173 stembureaus: 0,8% van alle geldige stemmen in Groningen en 0,0108% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 131 stemmen in Groningen komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Groningen
- DUO/Belastingdienst 1.147 stemmen · D66 29%
- Nieuwe Kerk 1.125 stemmen · D66 32%
- Sint Nicolaasschool 1.150 stemmen · D66 29%
- Immanuelkerk 1.115 stemmen · D66 25%
- Wijkcentrum Het Dok 1.157 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
- Gymzaal Slenk 1.095 stemmen · D66 28%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.