Stembureau Leger des Heils in Groningen (2022)
Postcode 9713 GL · Wijk Oud-Oost
Hier waren 439 kiezers toegelaten (0,4% van alle toegelaten kiezers in Groningen) en zijn 437 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 23,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 102 | 23,3% | 17,8% | +5,6 pp | 0,5% |
| PvdA | 56 | 12,8% | 11,8% | +1,0 pp | 0,5% |
| Partij voor de Dieren | 47 | 10,8% | 9,3% | +1,5 pp | 0,5% |
| SP | 43 | 9,8% | 8,2% | +1,6 pp | 0,5% |
| Student en Stad | 32 | 7,3% | 6,3% | +1,0 pp | 0,5% |
| D66 | 30 | 6,9% | 10,5% | −3,6 pp | 0,3% |
| Stadspartij 100% voor Groningen | 26 | 5,9% | 9,2% | −3,3 pp | 0,3% |
| VVD | 23 | 5,3% | 7,5% | −2,2 pp | 0,3% |
| ChristenUnie | 22 | 5,0% | 5,1% | −0,0 pp | 0,4% |
| CDA | 21 | 4,8% | 5,0% | −0,2 pp | 0,4% |
| Partij voor het Noorden | 18 | 4,1% | 4,1% | +0,0 pp | 0,4% |
| PVV | 6 | 1,4% | 2,1% | −0,8 pp | 0,3% |
| Partij van de Zuinigheid | 4 | 0,9% | 0,7% | +0,2 pp | 0,6% |
| Forum voor Democratie | 4 | 0,9% | 1,7% | −0,8 pp | 0,2% |
| BVNL | 3 | 0,7% | 0,8% | −0,1 pp | 0,4% |
| 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% | |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Groningen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Mirjam Wijnja (GROENLINKS) · 58 stemmen · 13,3% van alle stemmen hier
- Carine Bloemhoff (PvdA) · 34 stemmen · 7,8% van alle stemmen hier
- Jimmy Dijk (SP) · 26 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
- Kirsten de Wrede (Partij voor de Dieren) · 26 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
- Inge Jongman-Mollema (ChristenUnie) · 18 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Tom Rustebiel (D66) · 13 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- J.D.P. de Haan (CDA) · 12 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Ceciel Nieuwenhout (GROENLINKS) · 11 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Sophie Middelhuis (GROENLINKS) · 11 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Ietje Jacobs-Setz (VVD) · 10 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Janette Bosma (Partij voor de Dieren) · 10 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Amrut Sijbolts (Stadspartij 100% voor Groningen) · 10 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Leendert van der Laan (Partij voor het Noorden) · 10 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Elisabeth Akkerman (VVD) · 9 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Floor Mertens (SP) · 8 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +5,6 pp meer dan gemiddeld in Groningen.
- Qua gewicht is dit het 138e van de 180 stembureaus: 0,4% van alle geldige stemmen in Groningen en 0,0063% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 241 stemmen in Groningen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 412 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 27 |
| Toegelaten kiezers | 439 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 439 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,5%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,46% van de stembiljetten, tegen 0,41% in Groningen en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Groningen
- Maranathakerk 441 stemmen · GROENLINKS 19%
- BSV Paddepoel 435 stemmen · GROENLINKS 16%
- Het StrandHuis Meerstad 445 stemmen · GROENLINKS 17%
- Maranathakerk 434 stemmen · GROENLINKS 18%
- BSV Paddepoel 447 stemmen · GROENLINKS 16%
- Groninger Archieven 422 stemmen · GROENLINKS 20%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.