Stembureau Gemeentehuis Haren in Groningen
Postcode 9751 AN
Hier waren 1.012 kiezers toegelaten (0,9% van alle toegelaten kiezers in Groningen) en zijn 1.007 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 21,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 218 | 21,6% | 25,0% | −3,3 pp | 0,8% |
| D66 | 202 | 20,1% | 12,3% | +7,7 pp | 1,4% |
| VVD | 200 | 19,9% | 8,9% | +10,9 pp | 1,9% |
| CDA | 99 | 9,8% | 7,0% | +2,9 pp | 1,2% |
| Partij voor de Dieren | 68 | 6,8% | 8,1% | −1,3 pp | 0,7% |
| Partij voor het Noorden | 42 | 4,2% | 3,4% | +0,8 pp | 1,1% |
| Stadspartij 100% voor Groningen | 39 | 3,9% | 7,0% | −3,1 pp | 0,5% |
| SP | 32 | 3,2% | 6,5% | −3,3 pp | 0,4% |
| Forum voor Democratie | 32 | 3,2% | 3,7% | −0,5 pp | 0,7% |
| ChristenUnie | 30 | 3,0% | 3,8% | −0,9 pp | 0,7% |
| PVV | 19 | 1,9% | 3,2% | −1,3 pp | 0,5% |
| Volt | 11 | 1,1% | 2,6% | −1,5 pp | 0,4% |
| Student en Stad | 10 | 1,0% | 7,5% | −6,5 pp | 0,1% |
| BBB | 3 | 0,3% | 0,6% | −0,3 pp | 0,4% |
| DURF | 2 | 0,2% | 0,4% | −0,2 pp | 0,4% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Groningen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Mirjam Wijnja (GroenLinks-PvdA) · 86 stemmen · 8,5% van alle stemmen hier
- Jim Lo-A-Njoe (D66) · 73 stemmen · 7,2% van alle stemmen hier
- Rik Heiner (VVD) · 71 stemmen · 7,1% van alle stemmen hier
- Rik van Niejenhuis (GroenLinks-PvdA) · 67 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
- Andrea Poelstra-Bos (D66) · 67 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
- Cassandra Hensen (VVD) · 62 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
- Jalt de Haan (CDA) · 56 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
- Janette Bosma (Partij voor de Dieren) · 50 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Anna Westerhof (Forum voor Democratie) · 23 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Yaneth Menger (Stadspartij 100% voor Groningen) · 20 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Peter Rebergen (ChristenUnie) · 20 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- L.E.J. van der Laan (Partij voor het Noorden) · 18 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Annemiek Prummel (CDA) · 15 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Stephanie Bennett (GroenLinks-PvdA) · 14 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Hans de Waard (SP) · 14 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +10,9 pp meer dan gemiddeld in Groningen.
- Qua gewicht is dit het 18e van de 153 stembureaus: 0,9% van alle geldige stemmen in Groningen en 0,0132% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 115 stemmen in Groningen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 927 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 85 |
| Toegelaten kiezers | 1.012 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.013 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +1 |
| Blanco en ongeldig | 6 (0,6%) |
Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,59% van de stembiljetten, tegen 0,46% in Groningen en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Groningen
- MFC De Stroming 1.012 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Gemeentehuis Haren 1.003 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- Gabriël Woonzorgcentrum 1.039 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Nieuwe Kerk 992 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Buurtcentrum Poortershoes 1.040 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
- Buurtcentrum Oranjewijk 991 stemmen · GroenLinks-PvdA 34%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.