Stembureau Gemeente Groningen (locatie Zuiderdiep) in Groningen (2022)
Postcode 9711 HL · Wijk Centrum
Hier waren 539 kiezers toegelaten (0,5% van alle toegelaten kiezers in Groningen) en zijn 537 geldige stemmen uitgebracht. Student en Stad werd hier de grootste met 22,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Student en Stad | 119 | 22,2% | 6,3% | +15,9 pp | 1,8% |
| GROENLINKS | 104 | 19,4% | 17,8% | +1,6 pp | 0,6% |
| D66 | 68 | 12,7% | 10,5% | +2,2 pp | 0,6% |
| VVD | 59 | 11,0% | 7,5% | +3,5 pp | 0,8% |
| PvdA | 50 | 9,3% | 11,8% | −2,5 pp | 0,4% |
| Partij voor de Dieren | 35 | 6,5% | 9,3% | −2,7 pp | 0,4% |
| SP | 23 | 4,3% | 8,2% | −3,9 pp | 0,3% |
| Stadspartij 100% voor Groningen | 23 | 4,3% | 9,2% | −4,9 pp | 0,2% |
| Partij voor het Noorden | 13 | 2,4% | 4,1% | −1,7 pp | 0,3% |
| ChristenUnie | 12 | 2,2% | 5,1% | −2,8 pp | 0,2% |
| CDA | 11 | 2,0% | 5,0% | −2,9 pp | 0,2% |
| PVV | 9 | 1,7% | 2,1% | −0,4 pp | 0,4% |
| Forum voor Democratie | 6 | 1,1% | 1,7% | −0,5 pp | 0,3% |
| BVNL | 3 | 0,6% | 0,8% | −0,2 pp | 0,4% |
| Partij van de Zuinigheid | 2 | 0,4% | 0,7% | −0,3 pp | 0,3% |
| 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% | |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Groningen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Mirjam Wijnja (GROENLINKS) · 40 stemmen · 7,4% van alle stemmen hier
- Ietje Jacobs-Setz (VVD) · 29 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Mirte Goodijk (Student en Stad) · 28 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Tom Rustebiel (D66) · 21 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Kirsten de Wrede (Partij voor de Dieren) · 20 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Carine Bloemhoff (PvdA) · 19 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Steven Bosch (Student en Stad) · 18 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Sanne Veken (Student en Stad) · 16 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Andrea Poelstra-Bos (D66) · 12 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Jimmy Dijk (SP) · 12 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Femke Folkerts (GROENLINKS) · 10 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Maria Martinez Doubiani (D66) · 10 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Glimina Chakor (GROENLINKS) · 9 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Mirjam Gietema (D66) · 9 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Rik Heiner (VVD) · 9 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Student en Stad haalde hier +15,9 pp meer dan gemiddeld in Groningen.
- Qua gewicht is dit het 106e van de 180 stembureaus: 0,5% van alle geldige stemmen in Groningen en 0,0078% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 196 stemmen in Groningen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 513 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 26 |
| Toegelaten kiezers | 539 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 539 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,4%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,37% van de stembiljetten, tegen 0,41% in Groningen en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Groningen
- Nieuw-Apostolische Kerk 540 stemmen · GROENLINKS 18%
- De Fontein 534 stemmen · GROENLINKS 17%
- Gymzaal Violenstraat 540 stemmen · GROENLINKS 25%
- Gymzaal Widar Vrijeschool 533 stemmen · GROENLINKS 21%
- Tennispark Vorenkamp (GLTB) 541 stemmen · GROENLINKS 19%
- Sporthal Lewenborg 533 stemmen · PvdA 17%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.