Stembureau Dorpshuis de Leeuw in Groningen
Postcode 9798 PA · Wijk Ten Boer e.o.
Hier waren 347 kiezers toegelaten (0,3% van alle toegelaten kiezers in Groningen) en zijn 346 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 26,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 90 | 26,0% | 25,0% | +1,0 pp | 0,3% |
| Partij voor de Dieren | 35 | 10,1% | 8,1% | +2,0 pp | 0,4% |
| CDA | 34 | 9,8% | 7,0% | +2,8 pp | 0,4% |
| D66 | 32 | 9,2% | 12,3% | −3,1 pp | 0,2% |
| VVD | 28 | 8,1% | 8,9% | −0,8 pp | 0,3% |
| Partij voor het Noorden | 24 | 6,9% | 3,4% | +3,6 pp | 0,6% |
| ChristenUnie | 17 | 4,9% | 3,8% | +1,1 pp | 0,4% |
| Stadspartij 100% voor Groningen | 16 | 4,6% | 7,0% | −2,3 pp | 0,2% |
| SP | 16 | 4,6% | 6,5% | −1,8 pp | 0,2% |
| BBB | 15 | 4,3% | 0,6% | +3,8 pp | 2,2% |
| PVV | 13 | 3,8% | 3,2% | +0,6 pp | 0,4% |
| Forum voor Democratie | 13 | 3,8% | 3,7% | +0,0 pp | 0,3% |
| Student en Stad | 10 | 2,9% | 7,5% | −4,6 pp | 0,1% |
| Volt | 3 | 0,9% | 2,6% | −1,8 pp | 0,1% |
| DURF | 0 | 0,0% | 0,4% | −0,4 pp | 0,0% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Groningen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Mirjam Wijnja (GroenLinks-PvdA) · 34 stemmen · 9,8% van alle stemmen hier
- Rik van Niejenhuis (GroenLinks-PvdA) · 32 stemmen · 9,2% van alle stemmen hier
- Rik Heiner (VVD) · 23 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
- Jim Lo-A-Njoe (D66) · 17 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Linda Wijnalda-Dussel (Partij voor de Dieren) · 17 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Jalt de Haan (CDA) · 13 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Yaneth Menger (Stadspartij 100% voor Groningen) · 12 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Kelly Blauw (PVV) · 11 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Janette Bosma (Partij voor de Dieren) · 8 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Peter Rebergen (ChristenUnie) · 7 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Anna Westerhof (Forum voor Democratie) · 7 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Jint Hoeksema (CDA) · 6 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Willy Wieringa (BBB) · 6 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Stephanie Bennett (GroenLinks-PvdA) · 5 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Jos Wolffram (Partij voor de Dieren) · 5 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Student en Stad haalde hier −4,6 pp minder dan gemiddeld in Groningen.
- Qua gewicht is dit het 150e van de 153 stembureaus: 0,3% van alle geldige stemmen in Groningen en 0,0045% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 333 stemmen in Groningen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 326 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 21 |
| Toegelaten kiezers | 347 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 347 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,29% van de stembiljetten, tegen 0,46% in Groningen en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Groningen
- Dorpshuis Trefpunt 351 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Dorpshuis De Bongerd 189 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Dorpshuis De Hoeksteen 399 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Dorpshuis De Meuln 122 stemmen · BBB 18%
- Dorpshuis De Tiehof 426 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- Stadhuis 46 stemmen · D66 24%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.