Stembureau Buurtcentrum Stadspark in Groningen (2022)
Postcode 9727 HW · Wijk Oud-Zuid
Hier waren 162 kiezers toegelaten (0,2% van alle toegelaten kiezers in Groningen) en zijn 162 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 17,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 28 | 17,3% | 17,8% | −0,5 pp | 0,1% |
| D66 | 25 | 15,4% | 10,5% | +5,0 pp | 0,2% |
| PvdA | 22 | 13,6% | 11,8% | +1,8 pp | 0,2% |
| Partij voor de Dieren | 18 | 11,1% | 9,3% | +1,9 pp | 0,2% |
| SP | 13 | 8,0% | 8,2% | −0,2 pp | 0,2% |
| ChristenUnie | 12 | 7,4% | 5,1% | +2,3 pp | 0,2% |
| CDA | 11 | 6,8% | 5,0% | +1,8 pp | 0,2% |
| VVD | 10 | 6,2% | 7,5% | −1,3 pp | 0,1% |
| Stadspartij 100% voor Groningen | 9 | 5,6% | 9,2% | −3,7 pp | 0,1% |
| Student en Stad | 7 | 4,3% | 6,3% | −2,0 pp | 0,1% |
| Partij voor het Noorden | 4 | 2,5% | 4,1% | −1,6 pp | 0,1% |
| PVV | 2 | 1,2% | 2,1% | −0,9 pp | 0,1% |
| Forum voor Democratie | 1 | 0,6% | 1,7% | −1,0 pp | 0,1% |
| Partij van de Zuinigheid | 0 | 0,0% | 0,7% | −0,7 pp | 0,0% |
| BVNL | 0 | 0,0% | 0,8% | −0,8 pp | 0,0% |
| 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% | |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Groningen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Mirjam Wijnja (GROENLINKS) · 13 stemmen · 8,0% van alle stemmen hier
- Carine Bloemhoff (PvdA) · 12 stemmen · 7,4% van alle stemmen hier
- Kirsten de Wrede (Partij voor de Dieren) · 11 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
- Jimmy Dijk (SP) · 10 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
- Inge Jongman-Mollema (ChristenUnie) · 10 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
- Tom Rustebiel (D66) · 8 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Ietje Jacobs-Setz (VVD) · 8 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- J.D.P. de Haan (CDA) · 6 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Andrea Poelstra-Bos (D66) · 4 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Janette Bosma (Partij voor de Dieren) · 4 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Ceciel Nieuwenhout (GROENLINKS) · 3 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Jim Lo-A-Njoe (D66) · 3 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Floor Mertens (SP) · 3 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Amrut Sijbolts (Stadspartij 100% voor Groningen) · 3 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Yanet Menger (Stadspartij 100% voor Groningen) · 3 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +5,0 pp meer dan gemiddeld in Groningen.
- Qua gewicht is dit het 179e van de 180 stembureaus: 0,2% van alle geldige stemmen in Groningen en 0,0023% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 649 stemmen in Groningen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 149 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 13 |
| Toegelaten kiezers | 162 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 162 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 0 (0,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,41% in Groningen en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Groningen
- PKN Blister Ten Boer 163 stemmen · SP 19%
- Dorpshuis De Meuln 101 stemmen · Partij voor het Noorden 21%
- Jeruzalemkerk 172 stemmen · GROENLINKS 20%
- Dorpshuis De Bongerd 178 stemmen · Stadspartij 100% voor Groningen 26%
- PG Elim Hoogkerk 210 stemmen · CDA 16%
- Columnakerk 218 stemmen · PvdA 18%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.