Hoe stemde Gorinchem binnenstad in Gorinchem in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Benedenstad, Bovenstad
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 3 stembureaus in Gorinchem binnenstad 2.951 geldige stemmen uitgebracht (13,1% van alle stemmen in Gorinchem). D66 werd hier de grootste met 20,6%. Vergeleken met heel Gorinchem scoorden D66 (+4,0 pp) en GroenLinks-PvdA (+3,4 pp) hier hoger en DENK (−3,9 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| D66 | 608 | 20,6% | 16,6% | +4,0 pp |
| GroenLinks-PvdA | 434 | 14,7% | 11,3% | +3,4 pp |
| VVD | 433 | 14,7% | 14,9% | −0,2 pp |
| PVV | 367 | 12,4% | 16,0% | −3,6 pp |
| CDA | 298 | 10,1% | 11,2% | −1,1 pp |
| JA21 | 180 | 6,1% | 6,5% | −0,4 pp |
| Forum voor Democratie | 138 | 4,7% | 4,5% | +0,2 pp |
| SP | 90 | 3,0% | 2,0% | +1,0 pp |
| Partij voor de Dieren | 74 | 2,5% | 1,7% | +0,8 pp |
| ChristenUnie | 69 | 2,3% | 3,2% | −0,8 pp |
| Volt | 57 | 1,9% | 1,0% | +1,0 pp |
| SGP | 46 | 1,6% | 2,6% | −1,0 pp |
| BBB | 43 | 1,5% | 1,4% | +0,0 pp |
| DENK | 37 | 1,3% | 5,1% | −3,9 pp |
| 50PLUS | 28 | 0,9% | 1,2% | −0,2 pp |
| NSC | 16 | 0,5% | 0,3% | +0,3 pp |
| BIJ1 | 10 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp |
| LP | 6 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| Vrede voor Dieren | 5 | 0,2% | 0,1% | +0,0 pp |
| Piratenpartij | 4 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp |
| BVNL | 4 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| FNP | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| DE LINIE | 2 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Gorinchem binnenstad
- Stembureau Gorcums Museum Benedenstad · 4201 EB · 1.423 stemmen · D66 21%
- Stembureau Buurthuis De Aanlegsteiger Bovenstad · 4201 ZD · 925 stemmen · D66 21%
- Stembureau Woonzorgcentrum Steijndeld Benedenstad · 4201 KW · 603 stemmen · D66 19%
Andere wijken in Gorinchem
- haarwijk 3.265 stemmen · PVV 17%
- laag Dalem 3.051 stemmen · PVV 18%
- Hoog Dalem 2.911 stemmen · VVD 21%
- Gildenwijk 2.393 stemmen · PVV 18%
- Lingewijk 1.747 stemmen · PVV 27%
- Schelluinsestraat 1.652 stemmen · D66 18%
- Wijdschild 1.615 stemmen · D66 20%
- Stalkaarsen 1.162 stemmen · PVV 16%
- Dalem 1.108 stemmen · VVD 22%
- Bedrijventerrein Oost 626 stemmen · PVV 18%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.