Stembureau Stembureau Gorcums Museum in Gorinchem (2025)
Postcode 4201 EB · Wijk Gorinchem binnenstad
Hier zijn 1.423 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 21,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 301 | 21,2% | 16,6% | +4,5 pp | 8,1% |
| GroenLinks-PvdA | 222 | 15,6% | 11,3% | +4,3 pp | 8,8% |
| VVD | 206 | 14,5% | 14,9% | −0,4 pp | 6,2% |
| CDA | 156 | 11,0% | 11,2% | −0,2 pp | 6,2% |
| PVV | 150 | 10,5% | 16,0% | −5,5 pp | 4,2% |
| JA21 | 83 | 5,8% | 6,5% | −0,6 pp | 5,7% |
| Forum voor Democratie | 73 | 5,1% | 4,5% | +0,7 pp | 7,3% |
| Partij voor de Dieren | 38 | 2,7% | 1,7% | +1,0 pp | 9,9% |
| ChristenUnie | 36 | 2,5% | 3,2% | −0,6 pp | 5,0% |
| SP | 33 | 2,3% | 2,0% | +0,3 pp | 7,3% |
| Volt | 32 | 2,2% | 1,0% | +1,3 pp | 14,5% |
| BBB | 24 | 1,7% | 1,4% | +0,3 pp | 7,5% |
| SGP | 17 | 1,2% | 2,6% | −1,4 pp | 2,9% |
| DENK | 15 | 1,1% | 5,1% | −4,1 pp | 1,3% |
| 50PLUS | 11 | 0,8% | 1,2% | −0,4 pp | 4,2% |
| NSC | 10 | 0,7% | 0,3% | +0,4 pp | 15,4% |
| BIJ1 | 5 | 0,4% | 0,2% | +0,2 pp | 11,6% |
| Vrede voor Dieren | 4 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp | 14,3% |
| FNP | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 50,0% |
| LP | 2 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 16,7% |
| Piratenpartij | 2 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 14,3% |
| DE LINIE | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 4,8% |
| BVNL | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Gorinchem, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier −5,5 pp minder dan gemiddeld in Gorinchem.
- Qua gewicht is dit het 1e van de 26 stembureaus: 6,3% van alle geldige stemmen in Gorinchem en 0,0137% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 16 stemmen in Gorinchem komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Gorinchem
- Stembureau Stadhuis 1.333 stemmen · D66 18%
- Stembureau Sporthal Oosterbliek B 1.242 stemmen · PVV 17%
- Stembureau SBO De Rotonde 1.162 stemmen · PVV 16%
- Stembureau Dorpshuis De Elzenhof 1.108 stemmen · VVD 22%
- Stembureau Sporthal Oosterbliek A 1.018 stemmen · D66 19%
- Stembureau Brede School Dalemplein 992 stemmen · VVD 22%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.