Stembureau Tienercollege B in Gorinchem (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Hier waren 550 kiezers toegelaten (3,7% van alle toegelaten kiezers in Gorinchem) en zijn 546 geldige stemmen uitgebracht. Stadsbelang werd hier de grootste met 19,8% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
Stadsbelang 108 19,8% 17,3% +2,5 pp 4,2%
DemocratenGorinchem 93 17,0% 16,1% +1,0 pp 3,9%
ChristenUnie-SGP 70 12,8% 9,7% +3,2 pp 4,9%
VVD 62 11,4% 10,5% +0,8 pp 4,0%
CDA 47 8,6% 8,8% −0,1 pp 3,6%
SP 45 8,2% 7,9% +0,4 pp 3,9%
D66 37 6,8% 7,0% −0,2 pp 3,6%
GROENLINKS 29 5,3% 6,2% −0,9 pp 3,2%
PvdA 28 5,1% 10,5% −5,3 pp 1,8%
Gorcum Actief 25 4,6% 5,7% −1,1 pp 3,0%
JEZUS LEEFT 2 0,4% 0,4% −0,1 pp 3,0%
Blanco3Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig1Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Gorinchem, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Dick van Zanten (Stadsbelang) · 56 stemmen · 10,3% van alle stemmen hier
  2. Attie Mager (VVD) · 43 stemmen · 7,9% van alle stemmen hier
  3. Eva Dansen (SP) · 31 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
  4. Marjo Molengraaf-Vullers (ChristenUnie-SGP) · 31 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
  5. Pierre Schefferlie (DemocratenGorinchem) · 25 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  6. Kees van Willigen (DemocratenGorinchem) · 25 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  7. Lennert Onvlee (CDA) · 20 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  8. Ilhan Tekir (D66) · 17 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  9. Renate van Maaren (Stadsbelang) · 16 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  10. Jack Oostrum (PvdA) · 14 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  11. Laura Pellikaan (DemocratenGorinchem) · 14 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  12. Rutger van Breemen (GROENLINKS) · 13 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  13. Everdien Hamann (Gorcum Actief) · 11 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  14. Hans van Mourik (Stadsbelang) · 10 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  15. Ingrid Zwaan (D66) · 10 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PvdA haalde hier −5,3 pp minder dan gemiddeld in Gorinchem.
  • Qua gewicht is dit het 16e van de 23 stembureaus: 3,7% van alle geldige stemmen in Gorinchem en 0,0081% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 27 stemmen in Gorinchem komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen483
Geldige volmachtbewijzen67
Toegelaten kiezers550
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)550
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig4 (0,7%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,73% van de stembiljetten, tegen 0,72% in Gorinchem en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Gorinchem

Alle stembureaus in Gorinchem

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.