Stembureau De Schutse in Gorinchem (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Hier waren 557 kiezers toegelaten (3,7% van alle toegelaten kiezers in Gorinchem) en zijn 549 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 14,9% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
PvdA 82 14,9% 10,5% +4,5 pp 5,3%
Stadsbelang 82 14,9% 17,3% −2,4 pp 3,2%
DemocratenGorinchem 79 14,4% 16,1% −1,7 pp 3,3%
ChristenUnie-SGP 70 12,8% 9,7% +3,1 pp 4,9%
CDA 52 9,5% 8,8% +0,7 pp 4,0%
SP 49 8,9% 7,9% +1,0 pp 4,2%
GROENLINKS 40 7,3% 6,2% +1,1 pp 4,4%
D66 34 6,2% 7,0% −0,8 pp 3,3%
Gorcum Actief 31 5,6% 5,7% −0,0 pp 3,7%
VVD 24 4,4% 10,5% −6,1 pp 1,5%
JEZUS LEEFT 6 1,1% 0,4% +0,6 pp 9,1%
Blanco5Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig3Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Gorinchem, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Dick van Zanten (Stadsbelang) · 42 stemmen · 7,7% van alle stemmen hier
  2. Lennert Onvlee (CDA) · 37 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
  3. Marjo Molengraaf-Vullers (ChristenUnie-SGP) · 30 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
  4. Eva Dansen (SP) · 28 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
  5. Jack Oostrum (PvdA) · 26 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
  6. Everdien Hamann (Gorcum Actief) · 22 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
  7. Hafid Chaaby (DemocratenGorinchem) · 21 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  8. Pierre Schefferlie (DemocratenGorinchem) · 20 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
  9. Ashraf Hachhouch (PvdA) · 19 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
  10. Ilhan Tekir (D66) · 19 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
  11. Renate van Maaren (Stadsbelang) · 15 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  12. Rutger van Breemen (GROENLINKS) · 15 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  13. Ali Koçak (PvdA) · 13 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  14. Eyup Güngör (SP) · 13 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  15. Attie Mager (VVD) · 13 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −6,1 pp minder dan gemiddeld in Gorinchem.
  • Qua gewicht is dit het 15e van de 23 stembureaus: 3,7% van alle geldige stemmen in Gorinchem en 0,0081% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 27 stemmen in Gorinchem komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen497
Geldige volmachtbewijzen60
Toegelaten kiezers557
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)557
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig8 (1,4%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,44% van de stembiljetten, tegen 0,72% in Gorinchem en 0,85% in heel Nederland. Dat is opvallend veel.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Gorinchem

Alle stembureaus in Gorinchem

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.