Stembureau Stembureau Ontmoetingscentrum De Steeg in Gooise Meren
Postcode 1399 GS · Wijk Muiden
Hier waren 806 kiezers toegelaten (2,9% van alle toegelaten kiezers in Gooise Meren) en zijn 805 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 26,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 215 | 26,7% | 16,3% | +10,4 pp | 4,8% |
| D66 | 139 | 17,3% | 22,1% | −4,8 pp | 2,3% |
| GDP | 119 | 14,8% | 16,8% | −2,1 pp | 2,5% |
| 105 | 13,0% | 1,1% | +12,0 pp | 34,8% | |
| Hart voor Gooise Meren | 92 | 11,4% | 11,3% | +0,1 pp | 2,9% |
| VVD | 58 | 7,2% | 19,6% | −12,3 pp | 1,1% |
| CDA | 46 | 5,7% | 7,9% | −2,2 pp | 2,1% |
| Partij voor Leefomgeving En Klimaat | 31 | 3,9% | 5,0% | −1,1 pp | 2,2% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Gooise Meren, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marije Wiss (GroenLinks-PvdA) · 172 stemmen · 21,4% van alle stemmen hier
- Ben Hagens (Hart voor Gooise Meren) · 78 stemmen · 9,7% van alle stemmen hier
- Moniek Hermsen (D66) · 69 stemmen · 8,6% van alle stemmen hier
- Vera van Etten (GDP) · 52 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
- Henny Wormhoudt (GDP) · 50 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
- Nico Kooij (D66) · 46 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- M. Meijer Cluwen () · 43 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- M.H.M.B. Bruurs () · 42 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Mark Marshall (VVD) · 24 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- C. van Rooijen () · 20 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Henny Timmerman (VVD) · 19 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Bas Veerman (CDA) · 18 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Claudia Niewöhner (GroenLinks-PvdA) · 17 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Dennis Zweverink (Partij voor Leefomgeving En Klimaat) · 11 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Hette Zijlstra (GroenLinks-PvdA) · 10 stemmen · 1,2% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −12,3 pp minder dan gemiddeld in Gooise Meren.
- Qua gewicht is dit het 19e van de 32 stembureaus: 2,9% van alle geldige stemmen in Gooise Meren en 0,0106% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 35 stemmen in Gooise Meren komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 714 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 92 |
| Toegelaten kiezers | 806 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 806 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,1%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,12% van de stembiljetten, tegen 0,46% in Gooise Meren en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Gooise Meren
- Stembureau Gymzaal Bremstraat 825 stemmen · D66 30%
- Stembureau Gymzaal Huizerweg 762 stemmen · D66 30%
- Stembureau Vrije Evangelische Gemeente (ing. F. van Eedenweg) 841 stemmen · VVD 29%
- Stembureau Wooncentrum Ravelijn 758 stemmen · D66 30%
- Stembureau Comeniusschool 847 stemmen · D66 20%
- Stembureau Kinderopvang Partou Ridderzaal 735 stemmen · D66 28%
Alle stembureaus in Gooise Meren
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.