Uitslag per stembureau in Goeree-Overflakkee (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 21 maart 2018 telde Goeree-Overflakkee 24 stembureaus. Het zwaarste stembureau, Vita Nova, leverde 5,8% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 17%.

Bekijk de uitslag per wijk in Goeree-Overflakkee

Wat valt op

  • 7 van de 24 stembureaus (29%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 36% van de stembureaus.
  • 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
  • Ongeldige en blanco stemmen: 0,50% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,85%).

Opvallende stembureaus

Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten

Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.

Stembureaus met een opvallende telling

StembureauStemmenWat is er gemeld
Melishof 1.029 Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,2%)

Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst

Stembureau Toegelaten kiezers Aandeel opkomst Geldige stemmen Gewicht gemeente Gewicht landelijk Grootste partij Wijkt het meest af Ongeldig/blanco Telverschil
Vita Nova 1.533 5,8% 1.526 #1 · 5,8% 0,0226% Vitale Kernen Goeree Overflakkee (27%) Vitale Kernen Goeree Overflakkee +6,5 procentpunt 5 (0,3%) −2
De Grutterswei 1.508 5,7% 1.497 #2 · 5,7% 0,0222% Vitale Kernen Goeree Overflakkee (33%) SGP −14,9 procentpunt 7 (0,5%) −4
Geldershof 1.491 5,6% 1.478 #3 · 5,6% 0,0219% SGP (27%) SGP +5,9 procentpunt 13 (0,9%) 0
De Hoeksteen 1.441 5,4% 1.439 #4 · 5,4% 0,0213% Vitale Kernen Goeree Overflakkee (21%) VVD +4,2 procentpunt 2 (0,1%) 0
De Schakel 1.440 5,4% 1.433 #5 · 5,4% 0,0212% SGP (29%) SGP +7,4 procentpunt 7 (0,5%) 0
Dorpstienden 1.402 5,3% 1.395 #6 · 5,3% 0,0207% SGP (36%) Vitale Kernen Goeree Overflakkee −15,5 procentpunt 5 (0,4%) −2
Wijkcentrum 1.354 5,1% 1.344 #7 · 5,1% 0,0199% Vitale Kernen Goeree Overflakkee (29%) Vitale Kernen Goeree Overflakkee +8,2 procentpunt 10 (0,7%) 0
't Centrum 1.332 5,0% 1.324 #8 · 5,0% 0,0196% SGP (22%) CDA −6,8 procentpunt 8 (0,6%) 0
Exoduskerk 1.317 5,0% 1.313 #9 · 5,0% 0,0194% Vitale Kernen Goeree Overflakkee (29%) Vitale Kernen Goeree Overflakkee +8,6 procentpunt 3 (0,2%) −1
Oostdam 1.278 4,8% 1.270 #10 · 4,8% 0,0188% CDA (23%) Vitale Kernen Goeree Overflakkee −13,2 procentpunt 8 (0,6%) 0
Ons Dorpshuis 1.274 4,8% 1.268 #11 · 4,8% 0,0188% SGP (26%) CDA −6,9 procentpunt 6 (0,5%) 0
Ebbe en Vloed 1.228 4,6% 1.222 #12 · 4,6% 0,0181% Vitale Kernen Goeree Overflakkee (36%) Vitale Kernen Goeree Overflakkee +15,0 procentpunt 6 (0,5%) 0
Eben Haëzer 1.174 4,4% 1.169 #13 · 4,4% 0,0173% SGP (47%) SGP +26,4 procentpunt 4 (0,3%) −1
Nieuw Rijsenburgh 1.147 4,3% 1.134 #14 · 4,3% 0,0168% Vitale Kernen Goeree Overflakkee (27%) Vitale Kernen Goeree Overflakkee +5,9 procentpunt 11 (1,0%) −2
Jongeren Activiteiten Centrum (JAC) 1.103 4,1% 1.099 #15 · 4,2% 0,0163% Vitale Kernen Goeree Overflakkee (31%) Vitale Kernen Goeree Overflakkee +10,2 procentpunt 4 (0,4%) 0
Melishof 1.042 3,9% 1.029 #16 · 3,9% 0,0152% Vitale Kernen Goeree Overflakkee (22%) CDA +4,9 procentpunt 13 (1,2%) 0
De Vliedberg 872 3,3% 873 #17 · 3,3% 0,0129% SGP (40%) SGP +19,3 procentpunt 0 (0,0%) +1
't Haegse Huus 870 3,3% 865 #18 · 3,3% 0,0128% CDA (21%) Vitale Kernen Goeree Overflakkee −11,0 procentpunt 5 (0,6%) 0
De Rank 836 3,1% 830 #19 · 3,1% 0,0123% SGP (22%) Vitale Kernen Goeree Overflakkee −9,9 procentpunt 6 (0,7%) 0
Bommelstee 743 2,8% 740 #20 · 2,8% 0,0110% Vitale Kernen Goeree Overflakkee (37%) Vitale Kernen Goeree Overflakkee +16,6 procentpunt 3 (0,4%) 0
Ons Huis 683 2,6% 682 #21 · 2,6% 0,0101% SGP (25%) Vitale Kernen Goeree Overflakkee −6,3 procentpunt 1 (0,1%) 0
't Buurthuus 680 2,6% 675 #22 · 2,6% 0,0100% Vitale Kernen Goeree Overflakkee (31%) – 5 (0,7%) 0
Trefpunt 644 2,4% 642 #23 · 2,4% 0,0095% Vitale Kernen Goeree Overflakkee (28%) SGP −10,4 procentpunt 2 (0,3%) 0
De Sjem 194 0,7% 194 #24 · 0,7% 0,0029% Vitale Kernen Goeree Overflakkee (22%) SGP −12,9 procentpunt 0 (0,0%) 0

Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Goeree-Overflakkee dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.

De uitslag van Goeree-Overflakkee per partij

Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.