Stembureau De Baanveger in Ermelo (2018)
Postcode 3851 CP · Wijk Schil rondom het centrum
Hier waren 830 kiezers toegelaten (6,1% van alle toegelaten kiezers in Ermelo) en zijn 829 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 25,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 210 | 25,3% | 23,9% | +1,4 pp | 6,4% |
| ChristenUnie | 145 | 17,5% | 16,1% | +1,4 pp | 6,6% |
| BurgerBelangen Ermelo | 144 | 17,4% | 14,7% | +2,7 pp | 7,2% |
| Progressief Ermelo | 109 | 13,1% | 17,5% | −4,4 pp | 4,6% |
| SGP | 106 | 12,8% | 11,8% | +1,0 pp | 6,6% |
| VVD | 64 | 7,7% | 11,0% | −3,3 pp | 4,3% |
| Ermelo-Liberaal | 33 | 4,0% | 3,9% | +0,1 pp | 6,3% |
| Groep Hop | 18 | 2,2% | 1,1% | +1,1 pp | 11,9% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Ermelo, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Folkje Spoelstra (ChristenUnie) · 94 stemmen · 11,3% van alle stemmen hier
- L.A. van der Velden (SGP) · 78 stemmen · 9,4% van alle stemmen hier
- Sarath Hamstra (CDA) · 70 stemmen · 8,4% van alle stemmen hier
- Anneke Knoppert-Ruiter (Progressief Ermelo) · 69 stemmen · 8,3% van alle stemmen hier
- Bart van der Knaap (BurgerBelangen Ermelo) · 63 stemmen · 7,6% van alle stemmen hier
- Herma van der Weide-van 't Hof (VVD) · 44 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Mariëlle Kuijpers (BurgerBelangen Ermelo) · 33 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Désiré Meijsen-Beker (Ermelo-Liberaal) · 29 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Daphne Visser-van Wassenberg (CDA) · 28 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Cor Louwerse (CDA) · 27 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Esther Heutink-Wenderich (CDA) · 21 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Jan Hop (Groep Hop) · 18 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Erik van der Weide (CDA) · 16 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Arie van Buuren (CDA) · 13 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- R. Heij (SGP) · 13 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Progressief Ermelo haalde hier −4,4 pp minder dan gemiddeld in Ermelo.
- Qua gewicht is dit het 10e van de 16 stembureaus: 6,1% van alle geldige stemmen in Ermelo en 0,0123% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 16 stemmen in Ermelo komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 757 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 73 |
| Toegelaten kiezers | 830 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 831 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +1 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,2%) |
Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,24% van de stembiljetten, tegen 0,48% in Ermelo en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Ermelo
- PCB De Klokbeker 833 stemmen · ChristenUnie 21%
- Verenigingsgebouw Ons Huis 820 stemmen · CDA 33%
- PCB Koningin Juliana 861 stemmen · CDA 27%
- OBS De Arendshorst 736 stemmen · Progressief Ermelo 24%
- Bejaardentehuis De Dillenburg 902 stemmen · CDA 28%
- Henriëtte van Heemstrahuis 564 stemmen · CDA 23%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.