Uitslag per stembureau in Epe

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 telde Epe 21 stembureaus. De opkomst in de hele gemeente was 61,7%. Het zwaarste stembureau, Gemeentehuis, leverde 10,9% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 23%.

Wat valt op

  • 4 van de 21 stembureaus (19%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 21% van de stembureaus.
  • 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 4%.
  • Ongeldige en blanco stemmen: 0,46% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,58%).

Opvallende stembureaus

Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten

Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.

Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst

Stembureau Toegelaten kiezers Aandeel opkomst Geldige stemmen Gewicht gemeente Gewicht landelijk Grootste partij Wijkt het meest af Ongeldig/blanco Telverschil
Gemeentehuis 8161 ED 1.832 10,9% 1.820 #1 · 10,9% 0,0239% VVD (20%) Nieuwe Lijn −11,5 procentpunt 12 (0,7%) 0
Clubhuis Handbalvereniging C.V.O. 8171 NB 1.091 6,5% 1.088 #2 · 6,5% 0,0143% Nieuwe Lijn (37%) Nieuwe Lijn +23,1 procentpunt 4 (0,4%) +1
Eper Veste 8161 AG 1.024 6,1% 1.020 #3 · 6,1% 0,0134% VVD (24%) Nieuwe Lijn −12,3 procentpunt 4 (0,4%) 0
Wijkvereniging Burgerenk 8162 ZV 1.009 6,0% 1.007 #4 · 6,0% 0,0132% Forum voor Democratie (17%) Nieuwe Lijn −11,0 procentpunt 2 (0,2%) 0
De Koekoek 8171 VH 1.000 5,9% 995 #5 · 5,9% 0,0130% Nieuwe Lijn (29%) Nieuwe Lijn +15,1 procentpunt 5 (0,5%) 0
Kulturhus Oene 8167 NL 886 5,3% 883 #6 · 5,3% 0,0116% SGP-ChristenUnie (36%) SGP-ChristenUnie +25,5 procentpunt 3 (0,3%) 0
De Hezebrink 8166 AL 852 5,1% 849 #7 · 5,1% 0,0111% Forum voor Democratie (23%) SGP-ChristenUnie +8,0 procentpunt 3 (0,4%) 0
Woord en Daad 8171 AC 819 4,9% 815 #8 · 4,9% 0,0107% Nieuwe Lijn (33%) Nieuwe Lijn +19,2 procentpunt 5 (0,6%) +1
Wijkgebouw Triton 8171 AP 816 4,9% 811 #9 · 4,8% 0,0106% Nieuwe Lijn (31%) Nieuwe Lijn +17,2 procentpunt 5 (0,6%) 0
Het Anker 8171 CR 775 4,6% 771 #10 · 4,6% 0,0101% Nieuwe Lijn (33%) Nieuwe Lijn +18,7 procentpunt 4 (0,5%) 0
Buurthuis Vegtelarij 8161 ZA 769 4,6% 764 #11 · 4,6% 0,0100% Forum voor Democratie (21%) Nieuwe Lijn −10,2 procentpunt 4 (0,5%) −1
Clubgebouw VIOS 8172 CN 765 4,6% 762 #12 · 4,6% 0,0100% Nieuwe Lijn (34%) Nieuwe Lijn +20,1 procentpunt 3 (0,4%) 0
Het Slath 8161 NW 723 4,3% 719 #13 · 4,3% 0,0094% Forum voor Democratie (23%) Nieuwe Lijn −12,1 procentpunt 4 (0,6%) 0
Goede Herderkerk 8162 VW 665 4,0% 659 #14 · 3,9% 0,0086% Forum voor Democratie (21%) Nieuwe Lijn −10,7 procentpunt 6 (0,9%) 0
Tabernakel kerk 8171 EH 652 3,9% 652 #15 · 3,9% 0,0085% Nieuwe Lijn (24%) Nieuwe Lijn +10,0 procentpunt 0 (0,0%) 0
S.V. Wissel 8162 PR 638 3,8% 637 #16 · 3,8% 0,0084% VVD (21%) Nieuwe Lijn −10,6 procentpunt 1 (0,2%) 0
Sionskerk 8161 VV 635 3,8% 631 #17 · 3,8% 0,0083% CDA (18%) Nieuwe Lijn −10,4 procentpunt 4 (0,6%) 0
De Hoeksteen 8166 AT 563 3,3% 563 #18 · 3,4% 0,0074% SGP-ChristenUnie (37%) SGP-ChristenUnie +26,5 procentpunt 0 (0,0%) 0
School Zuuk 8161 RJ 507 3,0% 504 #19 · 3,0% 0,0066% Forum voor Democratie (20%) Nieuwe Lijn −9,7 procentpunt 3 (0,6%) 0
De Klaarbeek 8162 WW 422 2,5% 416 #20 · 2,5% 0,0055% Forum voor Democratie (18%) Nieuwe Lijn −10,5 procentpunt 5 (1,2%) −1
Buurtgebouw 't Geerhuus 8171 LH 370 2,2% 370 #21 · 2,2% 0,0049% SGP-ChristenUnie (35%) SGP-ChristenUnie +24,2 procentpunt 0 (0,0%) 0

Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Epe dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.

De uitslag van Epe per partij

Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.