Stembureau Ons Huis De Dollard in Enschede (2023)
Postcode 7523 GN · Wijk Enschede-Noord
Hier zijn 1.169 geldige stemmen uitgebracht. Nieuw Sociaal Contract werd hier de grootste met 28,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuw Sociaal Contract | 333 | 28,5% | 27,7% | +0,8 pp | 1,4% |
| PVV | 232 | 19,8% | 22,9% | −3,0 pp | 1,1% |
| GroenLinks-PvdA | 184 | 15,7% | 14,9% | +0,8 pp | 1,4% |
| DENK | 106 | 9,1% | 2,8% | +6,3 pp | 4,3% |
| VVD | 87 | 7,4% | 8,8% | −1,4 pp | 1,1% |
| D66 | 36 | 3,1% | 4,9% | −1,9 pp | 0,8% |
| Volt | 31 | 2,7% | 2,5% | +0,1 pp | 1,4% |
| SP | 29 | 2,5% | 2,6% | −0,2 pp | 1,2% |
| ChristenUnie | 28 | 2,4% | 1,9% | +0,5 pp | 1,7% |
| Forum voor Democratie | 28 | 2,4% | 3,0% | −0,6 pp | 1,0% |
| Partij voor de Dieren | 26 | 2,2% | 1,8% | +0,4 pp | 1,6% |
| BBB | 18 | 1,5% | 2,5% | −1,0 pp | 0,8% |
| CDA | 9 | 0,8% | 1,4% | −0,6 pp | 0,7% |
| SGP | 7 | 0,6% | 0,4% | +0,2 pp | 2,1% |
| Piratenpartij - De Groenen | 5 | 0,4% | 0,1% | +0,3 pp | 5,0% |
| JA21 | 3 | 0,3% | 0,4% | −0,2 pp | 0,8% |
| 50PLUS | 2 | 0,2% | 0,2% | −0,1 pp | 1,0% |
| BIJ1 | 2 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp | 0,7% |
| BVNL / Groep Van Haga | 1 | 0,1% | 0,4% | −0,3 pp | 0,3% |
| PartijvdSport | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 3,7% |
| Samen voor Nederland | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 3,3% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Splinter | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Enschede, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier −3,0 pp minder dan gemiddeld in Enschede.
- Qua gewicht is dit het 30e van de 83 stembureaus: 1,3% van alle geldige stemmen in Enschede en 0,0114% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 76 stemmen in Enschede komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Enschede
- Parochiehuis 1.172 stemmen · PVV 40%
- U.T. De Bastille 1.138 stemmen · GroenLinks-PvdA 32%
- Rijksmuseum Twenthe 1.196 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- De Triangel 1.130 stemmen · PVV 26%
- Mediant Helmerzijde 1.199 stemmen · Nieuw Sociaal Contract 32%
- Stadsbank Oost Nederland 1.127 stemmen · Nieuw Sociaal Contract 26%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.