Stembureau OBS Freinet in Enschede (2018)
Hier waren 797 kiezers toegelaten (1,3% van alle toegelaten kiezers in Enschede) en zijn 786 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 17,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 140 | 17,8% | 10,5% | +7,3 pp | 2,1% |
| D66 | 121 | 15,4% | 11,0% | +4,4 pp | 1,8% |
| SP | 89 | 11,3% | 7,5% | +3,8 pp | 1,9% |
| PvdA | 80 | 10,2% | 8,9% | +1,2 pp | 1,4% |
| BBE | 77 | 9,8% | 15,7% | −5,9 pp | 0,8% |
| CDA | 58 | 7,4% | 10,6% | −3,2 pp | 0,9% |
| VVD | 46 | 5,9% | 10,8% | −4,9 pp | 0,7% |
| DENK | 40 | 5,1% | 3,7% | +1,4 pp | 1,7% |
| PVV | 37 | 4,7% | 6,7% | −2,0 pp | 0,9% |
| ChristenUnie | 36 | 4,6% | 6,3% | −1,7 pp | 0,9% |
| EnschedeAnders.nl | 33 | 4,2% | 3,7% | +0,5 pp | 1,4% |
| Democratisch Platform Enschede | 20 | 2,5% | 2,4% | +0,1 pp | 1,3% |
| OPA | 7 | 0,9% | 1,9% | −1,0 pp | 0,6% |
| Liberaal053 | 2 | 0,3% | 0,3% | −0,0 pp | 1,1% |
| Blanco | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 8 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Enschede, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Hetty Wolf (GROENLINKS) · 76 stemmen · 9,7% van alle stemmen hier
- Eelco Eerenberg (D66) · 60 stemmen · 7,6% van alle stemmen hier
- Niels van den Berg (BBE) · 38 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Maxim van Luttikhuizen (SP) · 35 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Laurens van der Velde (PvdA) · 32 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Ayfer Koç (CDA) · 29 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Margriet Visser - Voorn (EnschedeAnders.nl) · 28 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Jan Willem Elferink (PVV) · 24 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Yara Hümmels (PvdA) · 19 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Laura Wichgers (SP) · 19 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Enes Sariakçe (DENK) · 19 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Jeroen Diepemaat (VVD) · 18 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Ahmet Yilmaz (SP) · 17 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Margarita Jéliazkova (D66) · 13 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Jurgen van Houdt (ChristenUnie) · 13 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +7,3 pp meer dan gemiddeld in Enschede.
- Qua gewicht is dit het 36e van de 78 stembureaus: 1,2% van alle geldige stemmen in Enschede en 0,0116% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 80 stemmen in Enschede komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 737 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 60 |
| Toegelaten kiezers | 797 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 798 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +1 |
| Blanco en ongeldig | 12 (1,5%) |
Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,50% van de stembiljetten, tegen 0,81% in Enschede en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Enschede
- De Regenboog 791 stemmen · BBE 22%
- Victoria '28 778 stemmen · BBE 17%
- International School Twente 796 stemmen · BBE 14%
- De Roef 772 stemmen · BBE 21%
- Liberein, locatie Bruggerbosch 816 stemmen · BBE 26%
- OBS Europa 769 stemmen · BBE 16%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.