Stembureau Liberein, locatie Bruggerbosch in Enschede (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Hier waren 823 kiezers toegelaten (1,3% van alle toegelaten kiezers in Enschede) en zijn 816 geldige stemmen uitgebracht. BBE werd hier de grootste met 26,2% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
BBE 214 26,2% 15,7% +10,5 pp 2,2%
VVD 80 9,8% 10,8% −1,0 pp 1,2%
PvdA 78 9,6% 8,9% +0,6 pp 1,4%
CDA 76 9,3% 10,6% −1,3 pp 1,1%
D66 72 8,8% 11,0% −2,1 pp 1,0%
SP 65 8,0% 7,5% +0,5 pp 1,4%
PVV 61 7,5% 6,7% +0,7 pp 1,4%
GROENLINKS 48 5,9% 10,5% −4,6 pp 0,7%
ChristenUnie 43 5,3% 6,3% −1,0 pp 1,1%
EnschedeAnders.nl 28 3,4% 3,7% −0,2 pp 1,2%
OPA 21 2,6% 1,9% +0,6 pp 1,7%
Democratisch Platform Enschede 18 2,2% 2,4% −0,2 pp 1,2%
DENK 11 1,3% 3,7% −2,3 pp 0,5%
Liberaal053 1 0,1% 0,3% −0,2 pp 0,6%
Blanco5Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig2Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Enschede, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Niels van den Berg (BBE) · 142 stemmen · 17,4% van alle stemmen hier
  2. Jeroen Diepemaat (VVD) · 48 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
  3. Laurens van der Velde (PvdA) · 42 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
  4. Eelco Eerenberg (D66) · 41 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
  5. Jan Willem Elferink (PVV) · 40 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
  6. Maxim van Luttikhuizen (SP) · 29 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
  7. Hetty Wolf (GROENLINKS) · 28 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  8. Ayfer Koç (CDA) · 25 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  9. Patrick Welman (CDA) · 23 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  10. Jurgen van Houdt (ChristenUnie) · 21 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  11. Laura Wichgers (SP) · 18 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  12. Lourraine Lents (BBE) · 17 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  13. Margriet Visser - Voorn (EnschedeAnders.nl) · 16 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  14. Rachel Denneboom (VVD) · 15 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  15. Yara Hümmels (PvdA) · 14 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: BBE haalde hier +10,5 pp meer dan gemiddeld in Enschede.
  • Qua gewicht is dit het 33e van de 78 stembureaus: 1,3% van alle geldige stemmen in Enschede en 0,0121% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 77 stemmen in Enschede komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen741
Geldige volmachtbewijzen82
Toegelaten kiezers823
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)823
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig7 (0,9%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,85% van de stembiljetten, tegen 0,81% in Enschede en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Enschede

Alle stembureaus in Enschede

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.