Stembureau Het Stedelijk Zwering in Enschede (2025)
Postcode 7545 BN · Wijk Boswinkel - Stadsveld
Hier zijn 753 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 21,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 158 | 21,0% | 19,5% | +1,5 pp | 0,9% |
| D66 | 105 | 13,9% | 16,9% | −3,0 pp | 0,7% |
| CDA | 89 | 11,8% | 10,2% | +1,6 pp | 1,0% |
| GroenLinks-PvdA | 88 | 11,7% | 13,9% | −2,2 pp | 0,7% |
| VVD | 64 | 8,5% | 11,6% | −3,1 pp | 0,6% |
| DENK | 63 | 8,4% | 2,9% | +5,4 pp | 2,4% |
| JA21 | 44 | 5,8% | 5,7% | +0,1 pp | 0,9% |
| Forum voor Democratie | 40 | 5,3% | 5,4% | −0,1 pp | 0,8% |
| ChristenUnie | 19 | 2,5% | 2,2% | +0,4 pp | 1,0% |
| SP | 19 | 2,5% | 2,3% | +0,3 pp | 1,0% |
| BBB | 18 | 2,4% | 2,0% | +0,4 pp | 1,0% |
| 50PLUS | 16 | 2,1% | 1,6% | +0,6 pp | 1,2% |
| NSC | 8 | 1,1% | 1,0% | +0,1 pp | 0,9% |
| Partij voor de Dieren | 7 | 0,9% | 1,8% | −0,9 pp | 0,4% |
| SGP | 5 | 0,7% | 0,6% | +0,1 pp | 1,0% |
| Volt | 4 | 0,5% | 1,5% | −1,0 pp | 0,3% |
| BVNL | 3 | 0,4% | 0,2% | +0,2 pp | 1,5% |
| BIJ1 | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 0,5% |
| Piratenpartij | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,0 pp | 0,8% |
| Vrede voor Dieren | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,0 pp | 0,7% |
| DE LINIE | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Enschede, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −3,1 pp minder dan gemiddeld in Enschede.
- Qua gewicht is dit het 66e van de 86 stembureaus: 0,9% van alle geldige stemmen in Enschede en 0,0072% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 116 stemmen in Enschede komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Enschede
- De Beukhof 754 stemmen · GroenLinks-PvdA 18%
- Dansschool Dekker 732 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- De Tubanters 770 stemmen · VVD 19%
- Tennisvereniging Vredestein Stokhorst (T.V.V.S.) 726 stemmen · PVV 19%
- Basisschool Bonifatius 770 stemmen · PVV 18%
- Speeltuin Boswinkel 722 stemmen · PVV 22%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.