Stembureau Zorgcentrum Oldersheem in Emmen (2018)
Hier waren 632 kiezers toegelaten (1,4% van alle toegelaten kiezers in Emmen) en zijn 631 geldige stemmen uitgebracht. Wakker Emmen werd hier de grootste met 35,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Wakker Emmen | 221 | 35,0% | 25,5% | +9,5 pp | 1,9% |
| CDA | 86 | 13,6% | 11,3% | +2,3 pp | 1,7% |
| PvdA | 65 | 10,3% | 16,1% | −5,8 pp | 0,9% |
| PVV | 64 | 10,1% | 7,9% | +2,3 pp | 1,8% |
| VVD | 54 | 8,6% | 7,0% | +1,6 pp | 1,7% |
| SP | 24 | 3,8% | 5,7% | −1,9 pp | 0,9% |
| ChristenUnie | 23 | 3,6% | 4,6% | −0,9 pp | 1,1% |
| D66 | 20 | 3,2% | 4,4% | −1,3 pp | 1,0% |
| GROENLINKS | 20 | 3,2% | 4,0% | −0,9 pp | 1,1% |
| LEF! | 14 | 2,2% | 5,0% | −2,8 pp | 0,6% |
| 50PLUS | 14 | 2,2% | 3,0% | −0,8 pp | 1,1% |
| DOP | 10 | 1,6% | 2,0% | −0,4 pp | 1,1% |
| Jongeren Aan Zet! | 8 | 1,3% | 2,1% | −0,8 pp | 0,9% |
| Senioren Belang Noord | 8 | 1,3% | 1,6% | −0,3 pp | 1,1% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Emmen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marcel Poelman (Wakker Emmen) · 133 stemmen · 21,1% van alle stemmen hier
- René van der Weide (Wakker Emmen) · 68 stemmen · 10,8% van alle stemmen hier
- Auke Oldenbeuving (CDA) · 57 stemmen · 9,0% van alle stemmen hier
- Tom Kuilder (PVV) · 49 stemmen · 7,8% van alle stemmen hier
- Johan Scheltens (VVD) · 25 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Raymond Wanders (PvdA) · 19 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Bernadette van der Woude (GROENLINKS) · 17 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Ugbaad Kilinçci (PvdA) · 16 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Anita Scheper (VVD) · 15 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Bouke Arends (PvdA) · 13 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Carmen Hoogeveen (D66) · 12 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Henk Huttinga (ChristenUnie) · 11 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Gerard Bos (PVV) · 10 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Wim Moinat (SP) · 10 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Claudia Ester-Schokker (SP) · 10 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Wakker Emmen haalde hier +9,5 pp meer dan gemiddeld in Emmen.
- Qua gewicht is dit het 30e van de 79 stembureaus: 1,4% van alle geldige stemmen in Emmen en 0,0093% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 71 stemmen in Emmen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 567 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 65 |
| Toegelaten kiezers | 632 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 633 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +1 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,3%) |
Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,32% van de stembiljetten, tegen 0,47% in Emmen en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Emmen
- P.C. b.s. De Bron 632 stemmen · Wakker Emmen 52%
- Buurtgebouw Ons Dorp 620 stemmen · Wakker Emmen 38%
- Kantine Sporthal de Zon 633 stemmen · Wakker Emmen 37%
- Verpleegtehuis De Bleerinck 616 stemmen · PvdA 19%
- De Collink 634 stemmen · Wakker Emmen 44%
- O.b.s. De Spil 598 stemmen · Wakker Emmen 34%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.