Stembureau Thriantaschool in Emmen (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Hier waren 445 kiezers toegelaten (1,0% van alle toegelaten kiezers in Emmen) en zijn 440 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 23,4% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
PvdA 103 23,4% 16,1% +7,4 pp 1,4%
Wakker Emmen 79 18,0% 25,5% −7,6 pp 0,7%
SP 48 10,9% 5,7% +5,2 pp 1,9%
PVV 36 8,2% 7,9% +0,3 pp 1,0%
GROENLINKS 30 6,8% 4,0% +2,8 pp 1,7%
CDA 29 6,6% 11,3% −4,7 pp 0,6%
D66 23 5,2% 4,4% +0,8 pp 1,2%
ChristenUnie 21 4,8% 4,6% +0,2 pp 1,0%
VVD 16 3,6% 7,0% −3,4 pp 0,5%
Jongeren Aan Zet! 14 3,2% 2,1% +1,1 pp 1,5%
LEF! 13 3,0% 5,0% −2,1 pp 0,6%
50PLUS 10 2,3% 3,0% −0,7 pp 0,8%
DOP 9 2,0% 2,0% +0,1 pp 1,0%
Senioren Belang Noord 9 2,0% 1,6% +0,5 pp 1,3%
Blanco4Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig1Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Emmen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. René van der Weide (Wakker Emmen) · 44 stemmen · 10,0% van alle stemmen hier
  2. Raymond Wanders (PvdA) · 29 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
  3. Tom Kuilder (PVV) · 26 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
  4. Bouke Arends (PvdA) · 24 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
  5. Bernadette van der Woude (GROENLINKS) · 22 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
  6. Wim Moinat (SP) · 21 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
  7. Auke Oldenbeuving (CDA) · 16 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
  8. Carmen Hoogeveen (D66) · 15 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  9. Henk Huttinga (ChristenUnie) · 13 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  10. Ugbaad Kilinçci (PvdA) · 12 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  11. Aimée van der Ham (Wakker Emmen) · 11 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  12. Claudia Ester-Schokker (SP) · 11 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  13. Martin de Vries (SP) · 10 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  14. Guido Rink (PvdA) · 9 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  15. Eddie Zinnemers (PvdA) · 8 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Wakker Emmen haalde hier −7,6 pp minder dan gemiddeld in Emmen.
  • Qua gewicht is dit het 62e van de 79 stembureaus: 1,0% van alle geldige stemmen in Emmen en 0,0065% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 102 stemmen in Emmen komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen410
Geldige volmachtbewijzen35
Toegelaten kiezers445
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)445
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig5 (1,1%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,12% van de stembiljetten, tegen 0,47% in Emmen en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Emmen

Alle stembureaus in Emmen

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.