Stembureau Protestantse kerk in Emmen (2022)
Hier waren 205 kiezers toegelaten (0,5% van alle toegelaten kiezers in Emmen) en zijn 205 geldige stemmen uitgebracht. Wakker Emmen werd hier de grootste met 28,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Wakker Emmen | 59 | 28,8% | 33,5% | −4,7 pp | 0,4% |
| PVV | 38 | 18,5% | 6,0% | +12,6 pp | 1,5% |
| PvdA | 25 | 12,2% | 16,1% | −3,9 pp | 0,4% |
| CDA | 22 | 10,7% | 10,1% | +0,7 pp | 0,5% |
| SP | 17 | 8,3% | 6,2% | +2,1 pp | 0,7% |
| Forum voor Democratie | 11 | 5,4% | 3,7% | +1,7 pp | 0,7% |
| ChristenUnie | 10 | 4,9% | 4,6% | +0,3 pp | 0,5% |
| D66 | 7 | 3,4% | 4,4% | −1,0 pp | 0,4% |
| VVD | 5 | 2,4% | 6,7% | −4,3 pp | 0,2% |
| Vitaal Emmen | 5 | 2,4% | 1,4% | +1,0 pp | 0,9% |
| GROENLINKS | 4 | 2,0% | 4,2% | −2,2 pp | 0,2% |
| 50PLUS | 2 | 1,0% | 2,7% | −1,7 pp | 0,2% |
| STIP | 0 | 0,0% | 0,5% | −0,5 pp | 0,0% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Emmen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Klaas Bosma (PVV) · 31 stemmen · 15,1% van alle stemmen hier
- René van der Weide (Wakker Emmen) · 25 stemmen · 12,2% van alle stemmen hier
- Roelof Woltman (Wakker Emmen) · 25 stemmen · 12,2% van alle stemmen hier
- Johan Nobbe (CDA) · 14 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
- Guido Rink (PvdA) · 11 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Marc Kuiper (SP) · 9 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Arno de Vries (PvdA) · 7 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Robert Kleine (CDA) · 7 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Mark Woltman (Wakker Emmen) · 6 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Claudia Ester-Schokker (SP) · 6 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Anita Louwes - Linnemann (PvdA) · 5 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Roy Pruisscher (ChristenUnie) · 5 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- R.S. de Jong (Forum voor Democratie) · 5 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- A. Poppen (Forum voor Democratie) · 5 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Mirjam Kuhl (PVV) · 3 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +12,6 pp meer dan gemiddeld in Emmen.
- Qua gewicht is dit het 73e van de 102 stembureaus: 0,5% van alle geldige stemmen in Emmen en 0,0030% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 201 stemmen in Emmen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 178 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 27 |
| Toegelaten kiezers | 205 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 205 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 0 (0,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,35% in Emmen en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Emmen
- Wijkcentrum Angelslo (ma) 213 stemmen · Wakker Emmen 30%
- Kantine SVV'04 204 stemmen · Wakker Emmen 38%
- Wijkcentrum Meerstede (ma) 218 stemmen · PvdA 24%
- Dorphuis d'Aole Turfstee 192 stemmen · Wakker Emmen 33%
- Dorpshuis Trefpunt 241 stemmen · Wakker Emmen 46%
- Zuiderkerk 188 stemmen · Wakker Emmen 42%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.