Stembureau Dorpshuis De Foxel in Emmen (2018)
Hier waren 258 kiezers toegelaten (0,6% van alle toegelaten kiezers in Emmen) en zijn 257 geldige stemmen uitgebracht. Wakker Emmen werd hier de grootste met 40,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Wakker Emmen | 104 | 40,5% | 25,5% | +15,0 pp | 0,9% |
| PVV | 30 | 11,7% | 7,9% | +3,8 pp | 0,9% |
| PvdA | 29 | 11,3% | 16,1% | −4,8 pp | 0,4% |
| SP | 17 | 6,6% | 5,7% | +0,9 pp | 0,7% |
| CDA | 13 | 5,1% | 11,3% | −6,2 pp | 0,3% |
| VVD | 11 | 4,3% | 7,0% | −2,7 pp | 0,4% |
| LEF! | 11 | 4,3% | 5,0% | −0,7 pp | 0,5% |
| ChristenUnie | 9 | 3,5% | 4,6% | −1,1 pp | 0,4% |
| GROENLINKS | 7 | 2,7% | 4,0% | −1,3 pp | 0,4% |
| Senioren Belang Noord | 7 | 2,7% | 1,6% | +1,2 pp | 1,0% |
| D66 | 6 | 2,3% | 4,4% | −2,1 pp | 0,3% |
| DOP | 5 | 1,9% | 2,0% | −0,0 pp | 0,6% |
| 50PLUS | 5 | 1,9% | 3,0% | −1,0 pp | 0,4% |
| Jongeren Aan Zet! | 3 | 1,2% | 2,1% | −0,9 pp | 0,3% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Emmen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Roelof Woltman (Wakker Emmen) · 56 stemmen · 21,8% van alle stemmen hier
- René van der Weide (Wakker Emmen) · 25 stemmen · 9,7% van alle stemmen hier
- Tom Kuilder (PVV) · 21 stemmen · 8,2% van alle stemmen hier
- Wim Moinat (SP) · 11 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Guido Rink (PvdA) · 9 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Bouke Arends (PvdA) · 8 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Erik Heijnen (Wakker Emmen) · 7 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Berend Hoeksema (Senioren Belang Noord) · 7 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Bernadette van der Woude (GROENLINKS) · 6 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Raymond Wanders (PvdA) · 5 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Carmen Hoogeveen (D66) · 5 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Sonja Daniëlle Rixtum-Kort (PVV) · 5 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Ugbaad Kilinçci (PvdA) · 4 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Johan Nobbe (CDA) · 4 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Johan Scheltens (VVD) · 4 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Wakker Emmen haalde hier +15,0 pp meer dan gemiddeld in Emmen.
- Qua gewicht is dit het 77e van de 79 stembureaus: 0,6% van alle geldige stemmen in Emmen en 0,0038% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 174 stemmen in Emmen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 232 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 26 |
| Toegelaten kiezers | 258 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 258 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,4%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,39% van de stembiljetten, tegen 0,47% in Emmen en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Emmen
- Zorgcentrum Heidehiem 260 stemmen · Wakker Emmen 20%
- Dorphuis d'Aole Turfstee 219 stemmen · Wakker Emmen 29%
- Verenigingsgebouw 't Trefpunt 262 stemmen · Wakker Emmen 40%
- Gebouw achter Veenkerk 100 stemmen · Wakker Emmen 34%
- Dorpshuis 't Stadhoes 299 stemmen · PVV 14%
- O.b.s 't Koppel 307 stemmen · Wakker Emmen 16%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.