Stembureau Buurtschap Ons Belang in Emmen
Postcode 7891 MZ
Hier waren 811 kiezers toegelaten (1,8% van alle toegelaten kiezers in Emmen) en zijn 803 geldige stemmen uitgebracht. Wakker Emmen werd hier de grootste met 43,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Wakker Emmen | 352 | 43,8% | 31,4% | +12,4 pp | 2,5% |
| Forum voor Democratie | 96 | 12,0% | 9,6% | +2,3 pp | 2,3% |
| CDA | 63 | 7,8% | 10,8% | −2,9 pp | 1,3% |
| PVV | 61 | 7,6% | 5,3% | +2,3 pp | 2,6% |
| PvdA | 59 | 7,3% | 9,9% | −2,6 pp | 1,3% |
| 50PLUS | 55 | 6,8% | 4,5% | +2,4 pp | 2,8% |
| VVD | 32 | 4,0% | 6,4% | −2,4 pp | 1,1% |
| VEILIG EMMEN | 30 | 3,7% | 4,6% | −0,9 pp | 1,5% |
| Hart voor Emmen | 21 | 2,6% | 3,1% | −0,5 pp | 1,5% |
| D66 | 13 | 1,6% | 5,2% | −3,6 pp | 0,6% |
| GROENLINKS | 9 | 1,1% | 3,1% | −2,0 pp | 0,7% |
| ChristenUnie | 7 | 0,9% | 3,4% | −2,5 pp | 0,5% |
| SP | 5 | 0,6% | 2,8% | −2,1 pp | 0,4% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 6 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Emmen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Karien Velzing (Wakker Emmen) · 109 stemmen · 13,6% van alle stemmen hier
- Rutger Slim (Forum voor Democratie) · 60 stemmen · 7,5% van alle stemmen hier
- Wim Sibum (Wakker Emmen) · 53 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
- Monique Kuipers-Hekhuis (Wakker Emmen) · 46 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- René van der Weide (Wakker Emmen) · 33 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Agnes Hollander-Suelmann (Wakker Emmen) · 33 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Anneke Griemink (50PLUS) · 33 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Ruud Knol (PVV) · 30 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Bert Westera (PVV) · 28 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Melvin Tuik (CDA) · 27 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Raymond Wanders (PvdA) · 25 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- René Wittendorp (CDA) · 20 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Aukje Poppen (Forum voor Democratie) · 18 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Sabrina de Groot (VVD) · 14 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Fons Tuik (PvdA) · 13 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Wakker Emmen haalde hier +12,4 pp meer dan gemiddeld in Emmen.
- Qua gewicht is dit het 16e van de 64 stembureaus: 1,8% van alle geldige stemmen in Emmen en 0,0105% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 55 stemmen in Emmen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 722 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 89 |
| Toegelaten kiezers | 811 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 811 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 8 (1,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,99% van de stembiljetten, tegen 0,34% in Emmen en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Emmen
- Woonzorgcentrum Valkenhof 865 stemmen · Wakker Emmen 25%
- 't Schienvat 792 stemmen · CDA 25%
- Buurthuis 't Hoekje 899 stemmen · Wakker Emmen 52%
- Woonwijkcentrum Oostermarke 783 stemmen · VVD 16%
- Oosting Arena 944 stemmen · Wakker Emmen 24%
- Kantine S.C. Erica 778 stemmen · Wakker Emmen 24%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.