Stembureau Wijkcentrum 't Akkertje in Eindhoven (2018)
Hier waren 806 kiezers toegelaten (1,0% van alle toegelaten kiezers in Eindhoven) en zijn 785 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 18,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 143 | 18,2% | 14,5% | +3,7 pp | 1,2% |
| PvdA | 99 | 12,6% | 12,3% | +0,3 pp | 1,0% |
| SP | 79 | 10,1% | 8,0% | +2,1 pp | 1,2% |
| D66 | 78 | 9,9% | 11,7% | −1,8 pp | 0,8% |
| VVD | 77 | 9,8% | 14,8% | −5,0 pp | 0,6% |
| Ouderen Appèl Eindhoven | 62 | 7,9% | 5,6% | +2,3 pp | 1,3% |
| DENK | 58 | 7,4% | 3,5% | +3,9 pp | 2,0% |
| Stratums Belang | 48 | 6,1% | 1,2% | +5,0 pp | 5,0% |
| CDA | 47 | 6,0% | 11,5% | −5,5 pp | 0,5% |
| BBL | 23 | 2,9% | 1,9% | +1,0 pp | 1,5% |
| Lijst Pim Fortuyn Eindhoven | 19 | 2,4% | 4,0% | −1,6 pp | 0,6% |
| 50PLUS | 18 | 2,3% | 3,9% | −1,6 pp | 0,6% |
| 'leefbaar eindhoven' | 14 | 1,8% | 2,8% | −1,0 pp | 0,6% |
| ChristenUnie | 8 | 1,0% | 2,4% | −1,3 pp | 0,4% |
| Forum 0veertig | 8 | 1,0% | 1,2% | −0,2 pp | 0,8% |
| 4 | 0,5% | 0,9% | −0,4 pp | 0,5% | |
| Blanco | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 7 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Eindhoven, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Rik Thijs (GROENLINKS) · 57 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
- Dré Rennenberg (Ouderen Appèl Eindhoven) · 48 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Saskia Lammers (GROENLINKS) · 47 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Marcel Oosterveer (VVD) · 46 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
- Mary-Ann Schreurs (D66) · 42 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Yasin Torunoglu (PvdA) · 41 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Linda Hofman-Jobse (CDA) · 35 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Adem Topdağ (DENK) · 32 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Wildrik Burema (Stratums Belang) · 31 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Murat Memiş (SP) · 30 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Jannie Visscher (SP) · 25 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Jeannette Vos (GROENLINKS) · 19 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Rudy Reker (Lijst Pim Fortuyn Eindhoven) · 14 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Hafid Bouteibi (PvdA) · 13 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Adnen Şenal (DENK) · 13 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier −5,5 pp minder dan gemiddeld in Eindhoven.
- Qua gewicht is dit het 33e van de 125 stembureaus: 0,9% van alle geldige stemmen in Eindhoven en 0,0116% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 106 stemmen in Eindhoven komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 738 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 68 |
| Toegelaten kiezers | 806 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 797 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −9 |
| Blanco en ongeldig | 12 (1,5%) |
Er zijn 9 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,51% van de stembiljetten, tegen 1,18% in Eindhoven en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Eindhoven
- Basisschool Beppino Sarto 788 stemmen · PvdA 17%
- Activiteitencentrum Orka 781 stemmen · GROENLINKS 15%
- Woonzorgcentrum Wilgenhof 792 stemmen · GROENLINKS 19%
- Basisschool Karel de Grote 780 stemmen · SP 15%
- Sociëteit Het Struiske Struyckenstr 10 807 stemmen · D66 14%
- Basisschool Beppino Sarto 766 stemmen · PvdA 18%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.