Stembureau Basisschool Karel de Grote in Eindhoven (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Hier waren 790 kiezers toegelaten (0,9% van alle toegelaten kiezers in Eindhoven) en zijn 780 geldige stemmen uitgebracht. SP werd hier de grootste met 15,4% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
SP 120 15,4% 8,0% +7,4 pp 1,8%
GROENLINKS 107 13,7% 14,5% −0,8 pp 0,9%
PvdA 103 13,2% 12,3% +0,9 pp 1,0%
DENK 69 8,8% 3,5% +5,4 pp 2,4%
CDA 63 8,1% 11,5% −3,4 pp 0,7%
D66 60 7,7% 11,7% −4,0 pp 0,6%
VVD 57 7,3% 14,8% −7,5 pp 0,5%
Ouderen Appèl Eindhoven 54 6,9% 5,6% +1,3 pp 1,2%
Lijst Pim Fortuyn Eindhoven 50 6,4% 4,0% +2,4 pp 1,5%
50PLUS 24 3,1% 3,9% −0,8 pp 0,7%
ChristenUnie 20 2,6% 2,4% +0,2 pp 1,0%
'leefbaar eindhoven' 19 2,4% 2,8% −0,3 pp 0,8%
BBL 18 2,3% 1,9% +0,4 pp 1,1%
Forum 0veertig 7 0,9% 1,2% −0,3 pp 0,7%
5 0,6% 0,9% −0,3 pp 0,7%
Stratums Belang 4 0,5% 1,2% −0,6 pp 0,4%
Blanco2Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig8Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Eindhoven, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Yasin Torunoglu (PvdA) · 53 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
  2. Rik Thijs (GROENLINKS) · 53 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
  3. Murat Memiş (SP) · 51 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
  4. Linda Hofman-Jobse (CDA) · 47 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
  5. Dré Rennenberg (Ouderen Appèl Eindhoven) · 42 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
  6. Rudy Reker (Lijst Pim Fortuyn Eindhoven) · 42 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
  7. Marcel Oosterveer (VVD) · 39 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
  8. Jannie Visscher (SP) · 34 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
  9. Mary-Ann Schreurs (D66) · 25 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  10. Leigh-Anne Jansen (DENK) · 24 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  11. Saskia Lammers (GROENLINKS) · 18 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  12. Hafid Bouteibi (PvdA) · 13 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  13. Ruud van Acquoij (50PLUS) · 13 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  14. Geert Geerts ('leefbaar eindhoven') · 12 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
  15. Adnen Şenal (DENK) · 12 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −7,5 pp minder dan gemiddeld in Eindhoven.
  • Qua gewicht is dit het 35e van de 125 stembureaus: 0,9% van alle geldige stemmen in Eindhoven en 0,0116% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 106 stemmen in Eindhoven komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen721
Geldige volmachtbewijzen69
Toegelaten kiezers790
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)790
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig10 (1,3%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,27% van de stembiljetten, tegen 1,18% in Eindhoven en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Eindhoven

Alle stembureaus in Eindhoven

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.