Stembureau Centraal Station in Eindhoven

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022

Postcode 5611 AC · Wijk Centrum

Hier waren 1.117 kiezers toegelaten (1,3% van alle toegelaten kiezers in Eindhoven) en zijn 1.109 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 34,4% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GroenLinks-PvdA 382 34,4% 24,8% +9,6 pp 1,8%
D66 217 19,6% 13,5% +6,1 pp 1,9%
CDA 149 13,4% 18,5% −5,1 pp 1,0%
VVD 67 6,0% 8,6% −2,5 pp 0,9%
Volt 55 5,0% 2,5% +2,5 pp 2,6%
Partij voor de Dieren 49 4,4% 3,0% +1,4 pp 1,9%
SP 45 4,1% 3,5% +0,5 pp 1,5%
Forum voor Democratie 43 3,9% 7,4% −3,5 pp 0,7%
EVE 25 2,3% 2,6% −0,3 pp 1,1%
PRO Eindhoven 22 2,0% 1,7% +0,2 pp 1,5%
DENK 16 1,4% 1,7% −0,2 pp 1,1%
ChristenUnie 13 1,2% 1,1% +0,0 pp 1,3%
Lijst Pim Fortuyn Eindhoven 10 0,9% 1,5% −0,6 pp 0,8%
50PLUS 10 0,9% 6,8% −5,9 pp 0,2%
Ouderen Appèl Eindhoven 4 0,4% 1,9% −1,5 pp 0,3%
2 0,2% 0,5% −0,3 pp 0,5%
NSC 0 0,0% 0,3% −0,3 pp 0,0%
Blanco2Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig6Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Eindhoven, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Rosa van den Nieuwenhof (GroenLinks-PvdA) · 91 stemmen · 8,2% van alle stemmen hier
  2. Rik Thijs (GroenLinks-PvdA) · 77 stemmen · 6,9% van alle stemmen hier
  3. Chris Dams (D66) · 67 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
  4. Remco van Dooren (CDA) · 58 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
  5. Eva de Bruijn (GroenLinks-PvdA) · 55 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
  6. Barbara Vugs (D66) · 54 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
  7. Daniëlle Stijntjes (VVD) · 45 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
  8. Nicolas Knoester (Forum voor Democratie) · 32 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  9. Lotte Meerhoff (GroenLinks-PvdA) · 30 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  10. Jacco Rubenkamp (Volt) · 28 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  11. Dirk Sloots (PRO Eindhoven) · 21 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  12. Miriam Frosi (CDA) · 20 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  13. Annelies Becker (D66) · 20 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  14. Judith Lammers (Partij voor de Dieren) · 20 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  15. Ralph van Ierland (D66) · 17 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier +9,6 pp meer dan gemiddeld in Eindhoven.
  • Qua gewicht is dit het 5e van de 118 stembureaus: 1,3% van alle geldige stemmen in Eindhoven en 0,0145% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 76 stemmen in Eindhoven komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen1.041
Geldige volmachtbewijzen76
Toegelaten kiezers1.117
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)1.117
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig8 (0,7%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,72% van de stembiljetten, tegen 0,59% in Eindhoven en 0,58% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Eindhoven

Alle stembureaus in Eindhoven

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.