Stembureau Basisschool De Talisman in Eindhoven

Postcode 5644 PK

Hier waren 1.049 kiezers toegelaten (1,2% van alle toegelaten kiezers in Eindhoven) en zijn 1.038 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 34,1% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GroenLinks-PvdA 354 34,1% 24,8% +9,3 pp 1,7%
D66 201 19,4% 13,5% +5,9 pp 1,8%
CDA 151 14,5% 18,5% −3,9 pp 1,0%
VVD 96 9,2% 8,6% +0,7 pp 1,3%
Forum voor Democratie 49 4,7% 7,4% −2,7 pp 0,8%
Partij voor de Dieren 36 3,5% 3,0% +0,4 pp 1,4%
SP 33 3,2% 3,5% −0,3 pp 1,1%
50PLUS 28 2,7% 6,8% −4,1 pp 0,5%
Volt 22 2,1% 2,5% −0,4 pp 1,0%
Ouderen Appèl Eindhoven 21 2,0% 1,9% +0,2 pp 1,3%
EVE 17 1,6% 2,6% −1,0 pp 0,8%
PRO Eindhoven 12 1,2% 1,7% −0,6 pp 0,8%
Lijst Pim Fortuyn Eindhoven 6 0,6% 1,5% −1,0 pp 0,5%
ChristenUnie 4 0,4% 1,1% −0,8 pp 0,4%
DENK 4 0,4% 1,7% −1,3 pp 0,3%
NSC 2 0,2% 0,3% −0,1 pp 0,7%
2 0,2% 0,5% −0,3 pp 0,5%
Blanco1Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig10Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Eindhoven, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Rosa van den Nieuwenhof (GroenLinks-PvdA) · 103 stemmen · 9,9% van alle stemmen hier
  2. Rik Thijs (GroenLinks-PvdA) · 77 stemmen · 7,4% van alle stemmen hier
  3. Chris Dams (D66) · 75 stemmen · 7,2% van alle stemmen hier
  4. Barbara Vugs (D66) · 68 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
  5. Daniëlle Stijntjes (VVD) · 59 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
  6. Remco van Dooren (CDA) · 48 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  7. Stijn Steenbakkers (CDA) · 44 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
  8. Eva de Bruijn (GroenLinks-PvdA) · 38 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  9. Nicolas Knoester (Forum voor Democratie) · 31 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  10. Niek Rennenberg (Ouderen Appèl Eindhoven) · 20 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  11. Virginia Jonkers (Partij voor de Dieren) · 20 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  12. Samir Toub (GroenLinks-PvdA) · 16 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
  13. Miriam Frosi (CDA) · 15 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
  14. Murat Memiş (SP) · 14 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
  15. Lotte Meerhoff (GroenLinks-PvdA) · 13 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier +9,3 pp meer dan gemiddeld in Eindhoven.
  • Qua gewicht is dit het 8e van de 118 stembureaus: 1,2% van alle geldige stemmen in Eindhoven en 0,0136% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 81 stemmen in Eindhoven komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen938
Geldige volmachtbewijzen111
Toegelaten kiezers1.049
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)1.049
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig11 (1,0%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,05% van de stembiljetten, tegen 0,59% in Eindhoven en 0,58% in heel Nederland.

Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: onderzocht vanwege onverklaard verschil.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Eindhoven

Alle stembureaus in Eindhoven

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.