Stembureau Basisschool De Schelp in Eindhoven
Postcode 5628 KC · Wijk Aanschot
Hier waren 385 kiezers toegelaten (0,5% van alle toegelaten kiezers in Eindhoven) en zijn 382 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 17,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 68 | 17,8% | 18,5% | −0,7 pp | 0,4% |
| GroenLinks-PvdA | 64 | 16,8% | 24,8% | −8,1 pp | 0,3% |
| Forum voor Democratie | 55 | 14,4% | 7,4% | +7,0 pp | 0,9% |
| 50PLUS | 32 | 8,4% | 6,8% | +1,6 pp | 0,6% |
| SP | 27 | 7,1% | 3,5% | +3,6 pp | 0,9% |
| D66 | 25 | 6,5% | 13,5% | −7,0 pp | 0,2% |
| VVD | 22 | 5,8% | 8,6% | −2,8 pp | 0,3% |
| DENK | 20 | 5,2% | 1,7% | +3,5 pp | 1,4% |
| EVE | 20 | 5,2% | 2,6% | +2,6 pp | 0,9% |
| Ouderen Appèl Eindhoven | 12 | 3,1% | 1,9% | +1,3 pp | 0,8% |
| Lijst Pim Fortuyn Eindhoven | 11 | 2,9% | 1,5% | +1,4 pp | 0,9% |
| PRO Eindhoven | 8 | 2,1% | 1,7% | +0,3 pp | 0,5% |
| Partij voor de Dieren | 7 | 1,8% | 3,0% | −1,2 pp | 0,3% |
| Volt | 6 | 1,6% | 2,5% | −0,9 pp | 0,3% |
| ChristenUnie | 4 | 1,0% | 1,1% | −0,1 pp | 0,4% |
| 1 | 0,3% | 0,5% | −0,2 pp | 0,2% | |
| NSC | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Eindhoven, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Nicolas Knoester (Forum voor Democratie) · 37 stemmen · 9,7% van alle stemmen hier
- Remco van Dooren (CDA) · 28 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
- Ruud van Acquoij (50PLUS) · 21 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Rik Thijs (GroenLinks-PvdA) · 18 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Rosa van den Nieuwenhof (GroenLinks-PvdA) · 14 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Samir Toub (GroenLinks-PvdA) · 11 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Daniëlle Stijntjes (VVD) · 10 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Tjeerd Ritmeester (EVE) · 9 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Niek Rennenberg (Ouderen Appèl Eindhoven) · 8 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Rudy Reker (Lijst Pim Fortuyn Eindhoven) · 8 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Dirk Sloots (PRO Eindhoven) · 8 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Tolga Gül (DENK) · 8 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Stijn Steenbakkers (CDA) · 7 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Cindy Reker (CDA) · 7 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Chris Dams (D66) · 7 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier −8,1 pp minder dan gemiddeld in Eindhoven.
- Qua gewicht is dit het 113e van de 118 stembureaus: 0,5% van alle geldige stemmen in Eindhoven en 0,0050% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 221 stemmen in Eindhoven komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 343 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 42 |
| Toegelaten kiezers | 385 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 385 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,8%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,78% van de stembiljetten, tegen 0,59% in Eindhoven en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Eindhoven
- Basisschool De Driestam 382 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Gemeenschapshuis Genderdal 380 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- Basisschool De Driestam 387 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Gemeenschapshuis Genderdal 373 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Gemeenschapshuis De Lievendaal 412 stemmen · Forum voor Democratie 18%
- Basisschool De Schelp 369 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.