Stembureau Basisschool De Schelp in Eindhoven

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022

Postcode 5628 KC · Wijk Aanschot

Hier waren 372 kiezers toegelaten (0,4% van alle toegelaten kiezers in Eindhoven) en zijn 369 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 20,3% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GroenLinks-PvdA 75 20,3% 24,8% −4,5 pp 0,4%
CDA 61 16,5% 18,5% −2,0 pp 0,4%
Forum voor Democratie 49 13,3% 7,4% +5,9 pp 0,8%
50PLUS 44 11,9% 6,8% +5,1 pp 0,8%
VVD 29 7,9% 8,6% −0,7 pp 0,4%
DENK 15 4,1% 1,7% +2,4 pp 1,0%
D66 14 3,8% 13,5% −9,7 pp 0,1%
Lijst Pim Fortuyn Eindhoven 13 3,5% 1,5% +2,0 pp 1,0%
EVE 13 3,5% 2,6% +0,9 pp 0,6%
SP 12 3,3% 3,5% −0,3 pp 0,4%
Ouderen Appèl Eindhoven 9 2,4% 1,9% +0,6 pp 0,6%
PRO Eindhoven 9 2,4% 1,7% +0,7 pp 0,6%
Volt 8 2,2% 2,5% −0,3 pp 0,4%
Partij voor de Dieren 8 2,2% 3,0% −0,9 pp 0,3%
ChristenUnie 5 1,4% 1,1% +0,2 pp 0,5%
NSC 3 0,8% 0,3% +0,5 pp 1,1%
2 0,5% 0,5% +0,1 pp 0,5%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig3Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Eindhoven, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Nicolas Knoester (Forum voor Democratie) · 39 stemmen · 10,6% van alle stemmen hier
  2. Ruud van Acquoij (50PLUS) · 33 stemmen · 8,9% van alle stemmen hier
  3. Rik Thijs (GroenLinks-PvdA) · 27 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
  4. Remco van Dooren (CDA) · 25 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
  5. Rosa van den Nieuwenhof (GroenLinks-PvdA) · 18 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
  6. Daniëlle Stijntjes (VVD) · 15 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
  7. Rudy Reker (Lijst Pim Fortuyn Eindhoven) · 11 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  8. Samir Toub (GroenLinks-PvdA) · 9 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  9. Dirk Sloots (PRO Eindhoven) · 9 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  10. Marleen van Kempen (CDA) · 7 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  11. Burhan Aydin (DENK) · 7 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  12. Miriam Frosi (CDA) · 6 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
  13. Cindy Reker (CDA) · 6 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
  14. Chris Dams (D66) · 6 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
  15. Niek Rennenberg (Ouderen Appèl Eindhoven) · 6 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier −9,7 pp minder dan gemiddeld in Eindhoven.
  • Qua gewicht is dit het 116e van de 118 stembureaus: 0,4% van alle geldige stemmen in Eindhoven en 0,0048% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 229 stemmen in Eindhoven komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen323
Geldige volmachtbewijzen49
Toegelaten kiezers372
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)372
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig3 (0,8%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,81% van de stembiljetten, tegen 0,59% in Eindhoven en 0,58% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Eindhoven

Alle stembureaus in Eindhoven

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.