Hoe stemde Buitengebied Noord-Stedum in Eemsdelta in 2025?

Ook bekijken: 2026 · 2023

Met stembureaus in onder meer: Stedum, Westeremden

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 2 stembureaus in Buitengebied Noord-Stedum 1.065 geldige stemmen uitgebracht (4,1% van alle stemmen in Eemsdelta). CDA werd hier de grootste met 18,0%. Vergeleken met heel Eemsdelta scoorden GroenLinks-PvdA (+5,5 pp) en CDA (+4,5 pp) hier hoger en PVV (−10,1 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
CDA 192 18,0% 13,6% +4,5 pp
GroenLinks-PvdA 182 17,1% 11,6% +5,5 pp
PVV 120 11,3% 21,3% −10,1 pp
D66 113 10,6% 11,5% −0,9 pp
VVD 89 8,4% 11,7% −3,4 pp
BBB 77 7,2% 4,6% +2,7 pp
Forum voor Democratie 67 6,3% 6,0% +0,3 pp
SP 60 5,6% 6,0% −0,4 pp
ChristenUnie 53 5,0% 3,1% +1,9 pp
Partij voor de Dieren 32 3,0% 1,3% +1,7 pp
JA21 29 2,7% 4,0% −1,3 pp
SGP 21 2,0% 1,1% +0,9 pp
Volt 10 0,9% 0,5% +0,4 pp
50PLUS 8 0,8% 1,7% −0,9 pp
BVNL 3 0,3% 0,2% +0,1 pp
NSC 2 0,2% 0,3% −0,2 pp
FNP 2 0,2% 0,1% +0,1 pp
Vrede voor Dieren 2 0,2% 0,1% +0,1 pp
DENK 1 0,1% 1,0% −0,9 pp
Piratenpartij 1 0,1% 0,1% +0,0 pp
BIJ1 1 0,1% 0,1% −0,1 pp
LP 0 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in Buitengebied Noord-Stedum

Andere wijken in Eemsdelta

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Eemsdelta · Alle stembureaus