Hoe stemde Kernhem in Ede?

Ook bekijken: 2022

Met stembureaus in onder meer: De Venen en Zanden, De Bossen

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 2 stembureaus in Kernhem 2.755 geldige stemmen uitgebracht (4,6% van alle stemmen in Ede). GemeenteBelangen Ede werd hier de grootste met 15,0%. Vergeleken met heel Ede scoorden VVD (+4,3 pp) en ChristenUnie (+3,9 pp) hier hoger en SGP (−8,7 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
GemeenteBelangen Ede 412 15,0% 13,7% +1,3 pp
ChristenUnie 400 14,5% 10,6% +3,9 pp
VVD 336 12,2% 7,9% +4,3 pp
D66 335 12,2% 9,8% +2,4 pp
SGP 309 11,2% 19,9% −8,7 pp
GroenLinks-PvdA 297 10,8% 10,8% −0,0 pp
Forum voor Democratie 202 7,3% 6,7% +0,6 pp
CDA 191 6,9% 9,3% −2,3 pp
BurgerBelangen 74 2,7% 3,6% −0,9 pp
Democratische Partij Ede 53 1,9% 1,3% +0,7 pp
Partij voor de Dieren 51 1,9% 2,2% −0,4 pp
SP 44 1,6% 1,4% +0,2 pp
Mens en Milieu Ede 34 1,2% 1,8% −0,6 pp
BBB 13 0,5% 0,9% −0,4 pp
BVNL 4 0,1% 0,2% −0,0 pp
Blanco en ongeldig5Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Kernhem

Andere wijken in Ede

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Ede · Alle stembureaus