Hoe stemde Ede-Oost in Ede?

Ook bekijken: 2025 · 2022

Met stembureaus in onder meer: Centrum Ede, Komponistenbuurt, Stationsbuurt, Burgemeestersbuurt

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 8 stembureaus in Ede-Oost 7.481 geldige stemmen uitgebracht (12,5% van alle stemmen in Ede). GemeenteBelangen Ede werd hier de grootste met 17,4%. Vergeleken met heel Ede scoorden GemeenteBelangen Ede (+3,7 pp) en D66 (+3,4 pp) hier hoger en SGP (−11,3 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
GemeenteBelangen Ede 1.299 17,4% 13,7% +3,7 pp
D66 984 13,2% 9,8% +3,4 pp
GroenLinks-PvdA 944 12,6% 10,8% +1,8 pp
VVD 779 10,4% 7,9% +2,6 pp
ChristenUnie 772 10,3% 10,6% −0,3 pp
CDA 750 10,0% 9,3% +0,7 pp
SGP 643 8,6% 19,9% −11,3 pp
Forum voor Democratie 358 4,8% 6,7% −2,0 pp
BurgerBelangen 309 4,1% 3,6% +0,5 pp
Mens en Milieu Ede 211 2,8% 1,8% +1,0 pp
Partij voor de Dieren 203 2,7% 2,2% +0,5 pp
SP 115 1,5% 1,4% +0,1 pp
Democratische Partij Ede 49 0,7% 1,3% −0,6 pp
BBB 46 0,6% 0,9% −0,3 pp
BVNL 19 0,3% 0,2% +0,1 pp
Blanco en ongeldig15Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Ede-Oost

Andere wijken in Ede

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Ede · Alle stembureaus