Stembureau Restaurant Buitenzorg in Ede (2018)
Hier waren 1.050 kiezers toegelaten (1,9% van alle toegelaten kiezers in Ede) en zijn 1.047 geldige stemmen uitgebracht. Gemeente Belangen werd hier de grootste met 20,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemeente Belangen | 219 | 20,9% | 13,1% | +7,8 pp | 3,1% |
| ChristenUnie | 136 | 13,0% | 14,9% | −1,9 pp | 1,7% |
| CDA | 133 | 12,7% | 13,7% | −1,0 pp | 1,8% |
| SGP | 121 | 11,6% | 15,9% | −4,4 pp | 1,4% |
| VVD | 101 | 9,6% | 9,7% | −0,0 pp | 1,9% |
| GROENLINKS | 100 | 9,6% | 9,6% | −0,1 pp | 1,9% |
| D66 | 92 | 8,8% | 6,8% | +2,0 pp | 2,5% |
| Burgerbelangen | 52 | 5,0% | 6,1% | −1,1 pp | 1,6% |
| PvdA | 35 | 3,3% | 4,3% | −0,9 pp | 1,5% |
| Democratische Kiezers Ede | 29 | 2,8% | 2,8% | −0,0 pp | 1,9% |
| 65pluspartij | 19 | 1,8% | 1,3% | +0,5 pp | 2,6% |
| Evenwicht | 8 | 0,8% | 0,8% | −0,1 pp | 1,8% |
| GBP | 2 | 0,2% | 1,0% | −0,8 pp | 0,4% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Ede, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Peter de Pater (Gemeente Belangen) · 107 stemmen · 10,2% van alle stemmen hier
- Ellen Out (GROENLINKS) · 81 stemmen · 7,7% van alle stemmen hier
- Nico van der Poel (SGP) · 78 stemmen · 7,4% van alle stemmen hier
- Hester Veltman-Kamp (VVD) · 65 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
- Jan Pieter van der Schans (CDA) · 51 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Stephan Neijenhuis (D66) · 50 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Cora Otter-van den Bosch (ChristenUnie) · 48 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Willemien Vreugdenhil (CDA) · 35 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Ruben van Druiten (Burgerbelangen) · 31 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Gabriëlle Hazeleger (Gemeente Belangen) · 26 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Harry van Huijstee (PvdA) · 21 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Charifa El Kaddouri (D66) · 20 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Bart Omlo (VVD) · 18 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Jan Willem Nuis (CDA) · 15 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Leon Meijer (ChristenUnie) · 15 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Gemeente Belangen haalde hier +7,8 pp meer dan gemiddeld in Ede.
- Qua gewicht is dit het 22e van de 56 stembureaus: 1,9% van alle geldige stemmen in Ede en 0,0155% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 52 stemmen in Ede komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 957 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 93 |
| Toegelaten kiezers | 1.050 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.050 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,29% van de stembiljetten, tegen 0,53% in Ede en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Ede
- De Meerpaal 1.053 stemmen · Gemeente Belangen 16%
- Wijkcentrum De Velder 1.026 stemmen · ChristenUnie 19%
- Cultura Stadspoort 1.058 stemmen · ChristenUnie 16%
- Hotel-Bistro De Wormshoef 1.022 stemmen · SGP 40%
- CNS-basisschool De Vuursteen 1.070 stemmen · ChristenUnie 18%
- De Doelen 1.013 stemmen · Gemeente Belangen 20%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.