Stembureau Stembureau Pathé Ede in Ede (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 6716 JE · Wijk Rietkampen

Hier waren 1.022 kiezers toegelaten (1,8% van alle toegelaten kiezers in Ede) en zijn 1.016 geldige stemmen uitgebracht. ChristenUnie werd hier de grootste met 15,1% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
ChristenUnie 153 15,1% 14,1% +0,9 pp 1,9%
Burgerbelangen 148 14,6% 8,6% +5,9 pp 3,1%
GemeenteBelangen Ede 138 13,6% 12,9% +0,6 pp 1,9%
D66 118 11,6% 9,4% +2,2 pp 2,3%
GROENLINKS 102 10,0% 7,6% +2,4 pp 2,4%
PvdA 73 7,2% 4,8% +2,4 pp 2,7%
CDA 61 6,0% 9,1% −3,1 pp 1,2%
SGP 51 5,0% 16,5% −11,5 pp 0,6%
Democratische Partij Ede 46 4,5% 2,6% +1,9 pp 3,1%
VVD 45 4,4% 6,3% −1,9 pp 1,3%
Mens en Milieu Ede 39 3,8% 3,1% +0,7 pp 2,2%
BVNL 24 2,4% 1,5% +0,9 pp 2,9%
Forum voor Democratie 17 1,7% 2,2% −0,5 pp 1,4%
GBP 1 0,1% 1,1% −1,0 pp 0,2%
Blanco1Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig5Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Ede, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Ruben van Druiten (Burgerbelangen) · 89 stemmen · 8,8% van alle stemmen hier
  2. Cora Otter-van den Bosch (ChristenUnie) · 81 stemmen · 8,0% van alle stemmen hier
  3. Stephan Neijenhuis (D66) · 57 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
  4. Ellen Out (GROENLINKS) · 52 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
  5. Karin Bijl - Mannaerts (PvdA) · 49 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
  6. Gabriëlle Hazeleger - Demmers (GemeenteBelangen Ede) · 48 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
  7. Jan Pieter van der Schans (CDA) · 33 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  8. Peter de Pater (GemeenteBelangen Ede) · 33 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  9. Natasja Peters (Burgerbelangen) · 33 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  10. Gerrit Flier (SGP) · 28 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  11. Raşit Görgülü (Democratische Partij Ede) · 28 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  12. Erik Wesselius (Mens en Milieu Ede) · 28 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  13. Hester Veltman-Kamp (VVD) · 26 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  14. Marjolein Harbers (D66) · 21 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  15. Louke Koopmans (D66) · 18 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SGP haalde hier −11,5 pp minder dan gemiddeld in Ede.
  • Qua gewicht is dit het 10e van de 95 stembureaus: 1,8% van alle geldige stemmen in Ede en 0,0147% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 55 stemmen in Ede komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen925
Geldige volmachtbewijzen97
Toegelaten kiezers1.022
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)1.022
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig6 (0,6%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,59% van de stembiljetten, tegen 0,32% in Ede en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Ede

Alle stembureaus in Ede

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.