Stembureau Stembureau Het Raadhuis, Hoofdingang in Ede (2022)
Postcode 6711 DD · Wijk Ede-Oost
Hier waren 866 kiezers toegelaten (1,6% van alle toegelaten kiezers in Ede) en zijn 863 geldige stemmen uitgebracht. GemeenteBelangen Ede werd hier de grootste met 17,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GemeenteBelangen Ede | 153 | 17,7% | 12,9% | +4,8 pp | 2,1% |
| ChristenUnie | 108 | 12,5% | 14,1% | −1,6 pp | 1,4% |
| D66 | 95 | 11,0% | 9,4% | +1,6 pp | 1,8% |
| GROENLINKS | 86 | 10,0% | 7,6% | +2,3 pp | 2,0% |
| Burgerbelangen | 76 | 8,8% | 8,6% | +0,2 pp | 1,6% |
| VVD | 71 | 8,2% | 6,3% | +1,9 pp | 2,0% |
| CDA | 66 | 7,6% | 9,1% | −1,5 pp | 1,3% |
| SGP | 65 | 7,5% | 16,5% | −9,0 pp | 0,7% |
| PvdA | 55 | 6,4% | 4,8% | +1,6 pp | 2,1% |
| Mens en Milieu Ede | 35 | 4,1% | 3,1% | +0,9 pp | 2,0% |
| Forum voor Democratie | 24 | 2,8% | 2,2% | +0,6 pp | 1,9% |
| Democratische Partij Ede | 21 | 2,4% | 2,6% | −0,2 pp | 1,4% |
| BVNL | 7 | 0,8% | 1,5% | −0,7 pp | 0,8% |
| GBP | 1 | 0,1% | 1,1% | −0,9 pp | 0,2% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Ede, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Cora Otter-van den Bosch (ChristenUnie) · 55 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Stephan Neijenhuis (D66) · 55 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Gabriëlle Hazeleger - Demmers (GemeenteBelangen Ede) · 49 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Ellen Out (GROENLINKS) · 49 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Hester Veltman-Kamp (VVD) · 45 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Ruben van Druiten (Burgerbelangen) · 45 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Peter de Pater (GemeenteBelangen Ede) · 43 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Karin Bijl - Mannaerts (PvdA) · 36 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Jan Pieter van der Schans (CDA) · 33 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Gerrit Flier (SGP) · 26 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Erik Wesselius (Mens en Milieu Ede) · 22 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Arnold Versteeg (SGP) · 17 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Marjolein Harbers (D66) · 17 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Henk Righolt (GemeenteBelangen Ede) · 13 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- W.J. Glasmacher (Forum voor Democratie) · 13 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SGP haalde hier −9,0 pp minder dan gemiddeld in Ede.
- Qua gewicht is dit het 17e van de 95 stembureaus: 1,6% van alle geldige stemmen in Ede en 0,0125% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 64 stemmen in Ede komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 758 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 108 |
| Toegelaten kiezers | 866 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 866 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,35% van de stembiljetten, tegen 0,32% in Ede en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Ede
- Stembureau Westhoffhuis 880 stemmen · SGP 31%
- Stembureau Beatrixkerk 862 stemmen · ChristenUnie 16%
- Stembureau de Proosdijkerk (aan de rotonde) 904 stemmen · ChristenUnie 18%
- Stembureau Het Raadhuis 842 stemmen · GemeenteBelangen Ede 17%
- Stembureau De Brink 910 stemmen · ChristenUnie 15%
- Stembureau Pathé Ede 817 stemmen · GemeenteBelangen Ede 17%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.