Stembureau Stembureau Gymzaal Blijdestein in Ede (2022)
Postcode 6714 DA · Wijk Ede-Veldhuizen
Hier waren 442 kiezers toegelaten (0,8% van alle toegelaten kiezers in Ede) en zijn 441 geldige stemmen uitgebracht. ChristenUnie werd hier de grootste met 16,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| ChristenUnie | 74 | 16,8% | 14,1% | +2,6 pp | 0,9% |
| GROENLINKS | 57 | 12,9% | 7,6% | +5,3 pp | 1,3% |
| GemeenteBelangen Ede | 56 | 12,7% | 12,9% | −0,2 pp | 0,8% |
| Burgerbelangen | 49 | 11,1% | 8,6% | +2,5 pp | 1,0% |
| D66 | 45 | 10,2% | 9,4% | +0,8 pp | 0,9% |
| PvdA | 30 | 6,8% | 4,8% | +2,0 pp | 1,1% |
| CDA | 25 | 5,7% | 9,1% | −3,4 pp | 0,5% |
| VVD | 25 | 5,7% | 6,3% | −0,7 pp | 0,7% |
| SGP | 23 | 5,2% | 16,5% | −11,3 pp | 0,3% |
| Mens en Milieu Ede | 17 | 3,9% | 3,1% | +0,7 pp | 1,0% |
| Democratische Partij Ede | 16 | 3,6% | 2,6% | +1,0 pp | 1,1% |
| Forum voor Democratie | 12 | 2,7% | 2,2% | +0,5 pp | 1,0% |
| BVNL | 12 | 2,7% | 1,5% | +1,2 pp | 1,4% |
| GBP | 0 | 0,0% | 1,1% | −1,1 pp | 0,0% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Ede, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Ellen Out (GROENLINKS) · 37 stemmen · 8,4% van alle stemmen hier
- Cora Otter-van den Bosch (ChristenUnie) · 34 stemmen · 7,7% van alle stemmen hier
- Ruben van Druiten (Burgerbelangen) · 32 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
- Gabriëlle Hazeleger - Demmers (GemeenteBelangen Ede) · 21 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Hester Veltman-Kamp (VVD) · 19 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Stephan Neijenhuis (D66) · 18 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Karin Bijl - Mannaerts (PvdA) · 16 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Gerrit Flier (SGP) · 11 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Peter de Pater (GemeenteBelangen Ede) · 11 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Annemiek Stam-Hoogstrate (ChristenUnie) · 10 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Jan Pieter van der Schans (CDA) · 10 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- W.J. Glasmacher (Forum voor Democratie) · 10 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Jeroen Flantua (BVNL) · 10 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Daan Weststrate (ChristenUnie) · 9 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Natasja Peters (Burgerbelangen) · 9 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SGP haalde hier −11,3 pp minder dan gemiddeld in Ede.
- Qua gewicht is dit het 66e van de 95 stembureaus: 0,8% van alle geldige stemmen in Ede en 0,0064% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 126 stemmen in Ede komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 404 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 38 |
| Toegelaten kiezers | 442 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 442 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,23% van de stembiljetten, tegen 0,32% in Ede en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Ede
- Stembureau Dulon College/ROC-A12 453 stemmen · ChristenUnie 18%
- Stembureau Dependance CNS De Vuursteen (gymzaal) 433 stemmen · ChristenUnie 18%
- Stembureau Boerderij Hoekelum, locatie de Barg 459 stemmen · ChristenUnie 18%
- Stembureau Dorpshuis De Zicht 407 stemmen · SGP 53%
- Stembureau Pannenkoekenhuis de Langenberg 470 stemmen · D66 16%
- Stembureau Hervormd Centrum Het Anker 396 stemmen · SGP 46%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.