Stembureau de Nederwoudschool in Ede (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Hier waren 730 kiezers toegelaten (1,3% van alle toegelaten kiezers in Ede) en zijn 729 geldige stemmen uitgebracht. SGP werd hier de grootste met 62,0% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
SGP 452 62,0% 15,9% +46,1 pp 5,2%
CDA 92 12,6% 13,7% −1,1 pp 1,2%
ChristenUnie 68 9,3% 14,9% −5,6 pp 0,8%
VVD 29 4,0% 9,7% −5,7 pp 0,6%
Evenwicht 22 3,0% 0,8% +2,2 pp 4,9%
GBP 21 2,9% 1,0% +1,9 pp 4,0%
Gemeente Belangen 14 1,9% 13,1% −11,2 pp 0,2%
Burgerbelangen 14 1,9% 6,1% −4,2 pp 0,4%
GROENLINKS 6 0,8% 9,6% −8,8 pp 0,1%
Democratische Kiezers Ede 4 0,5% 2,8% −2,2 pp 0,3%
65pluspartij 3 0,4% 1,3% −0,9 pp 0,4%
D66 2 0,3% 6,8% −6,5 pp 0,1%
PvdA 2 0,3% 4,3% −4,0 pp 0,1%
Blanco1Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig1Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Ede, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Nico van der Poel (SGP) · 262 stemmen · 35,9% van alle stemmen hier
  2. Theo Folmer (SGP) · 95 stemmen · 13,0% van alle stemmen hier
  3. Pieter Kool (SGP) · 51 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
  4. Cora Otter-van den Bosch (ChristenUnie) · 28 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  5. Jan Pieter van der Schans (CDA) · 26 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
  6. Irene van de Voort (Evenwicht) · 21 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  7. Hester Veltman-Kamp (VVD) · 20 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  8. G. Kampert (GBP) · 18 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  9. Willemien Vreugdenhil (CDA) · 17 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  10. Marian van Roekel-Vreugdenhil (CDA) · 15 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  11. Arnold Versteeg (SGP) · 12 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
  12. Ruben van Druiten (Burgerbelangen) · 12 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
  13. Leon Meijer (ChristenUnie) · 10 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
  14. Evert Jansen (SGP) · 8 stemmen · 1,1% van alle stemmen hier
  15. Carola van Ruiswijk-Mosselman (CDA) · 7 stemmen · 1,0% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SGP haalde hier +46,1 pp meer dan gemiddeld in Ede.
  • Qua gewicht is dit het 43e van de 56 stembureaus: 1,3% van alle geldige stemmen in Ede en 0,0108% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 74 stemmen in Ede komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen629
Geldige volmachtbewijzen101
Toegelaten kiezers730
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)731
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)+1
Blanco en ongeldig2 (0,3%)

Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,27% van de stembiljetten, tegen 0,53% in Ede en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Ede

Alle stembureaus in Ede

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.