Stembureau De Brink in Ede (2018)
Hier waren 1.239 kiezers toegelaten (2,3% van alle toegelaten kiezers in Ede) en zijn 1.237 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 16,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 207 | 16,7% | 13,7% | +3,0 pp | 2,8% |
| Gemeente Belangen | 207 | 16,7% | 13,1% | +3,7 pp | 2,9% |
| ChristenUnie | 176 | 14,2% | 14,9% | −0,7 pp | 2,2% |
| GROENLINKS | 173 | 14,0% | 9,6% | +4,3 pp | 3,3% |
| SGP | 118 | 9,5% | 15,9% | −6,4 pp | 1,4% |
| D66 | 102 | 8,2% | 6,8% | +1,5 pp | 2,8% |
| VVD | 91 | 7,4% | 9,7% | −2,3 pp | 1,7% |
| PvdA | 70 | 5,7% | 4,3% | +1,4 pp | 3,0% |
| Burgerbelangen | 52 | 4,2% | 6,1% | −1,9 pp | 1,6% |
| Democratische Kiezers Ede | 21 | 1,7% | 2,8% | −1,1 pp | 1,4% |
| 65pluspartij | 16 | 1,3% | 1,3% | −0,0 pp | 2,2% |
| Evenwicht | 3 | 0,2% | 0,8% | −0,6 pp | 0,7% |
| GBP | 1 | 0,1% | 1,0% | −0,9 pp | 0,2% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Ede, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Cora Otter-van den Bosch (ChristenUnie) · 140 stemmen · 11,3% van alle stemmen hier
- Ellen Out (GROENLINKS) · 109 stemmen · 8,8% van alle stemmen hier
- Jan Pieter van der Schans (CDA) · 86 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
- Nico van der Poel (SGP) · 73 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
- Gert Jan Koster (Gemeente Belangen) · 71 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Jet Verhoeff (Gemeente Belangen) · 65 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Willemien Vreugdenhil (CDA) · 61 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Stephan Neijenhuis (D66) · 54 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Hester Veltman-Kamp (VVD) · 49 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Peter de Pater (Gemeente Belangen) · 38 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Ruben van Druiten (Burgerbelangen) · 37 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Johanna Heijdel (GROENLINKS) · 32 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Harry van Huijstee (PvdA) · 26 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Sjoerd Bakker-Rosendahl (VVD) · 19 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Charifa El Kaddouri (D66) · 18 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SGP haalde hier −6,4 pp minder dan gemiddeld in Ede.
- Qua gewicht is dit het 7e van de 56 stembureaus: 2,3% van alle geldige stemmen in Ede en 0,0183% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 44 stemmen in Ede komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.110 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 129 |
| Toegelaten kiezers | 1.239 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.241 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +2 |
| Blanco en ongeldig | 4 (0,3%) |
Er zijn 2 stembiljetten meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,32% van de stembiljetten, tegen 0,53% in Ede en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Ede
- Kulturhus Wekerom 1.282 stemmen · SGP 60%
- Verzorgingshuis Bethanië 1.224 stemmen · ChristenUnie 16%
- Het Westhoffhuis 1.321 stemmen · CDA 27%
- De Honskamp 1.206 stemmen · CDA 27%
- Cultura 1.419 stemmen · Gemeente Belangen 17%
- de Bethelkerk 1.205 stemmen · ChristenUnie 20%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.