Hoe stemde Wielwijk in Dordrecht in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Admiraalsplein, Van Kinsbergenstraat en omgeving, Zeehavenlaan en omgeving
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 4 stembureaus in Wielwijk 3.136 geldige stemmen uitgebracht (4,7% van alle stemmen in Dordrecht). PVV werd hier de grootste met 31,6%. Vergeleken met heel Dordrecht scoorden PVV (+13,8 pp) en DENK (+5,8 pp) hier hoger en D66 (−6,4 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 990 | 31,6% | 17,7% | +13,8 pp |
| DENK | 321 | 10,2% | 4,4% | +5,8 pp |
| GroenLinks-PvdA | 310 | 9,9% | 13,0% | −3,1 pp |
| D66 | 294 | 9,4% | 15,8% | −6,4 pp |
| VVD | 280 | 8,9% | 12,3% | −3,4 pp |
| CDA | 257 | 8,2% | 10,2% | −2,0 pp |
| Forum voor Democratie | 177 | 5,6% | 4,5% | +1,2 pp |
| JA21 | 135 | 4,3% | 5,9% | −1,6 pp |
| SGP | 74 | 2,4% | 3,3% | −0,9 pp |
| SP | 64 | 2,0% | 2,0% | −0,0 pp |
| ChristenUnie | 57 | 1,8% | 3,2% | −1,4 pp |
| Partij voor de Dieren | 55 | 1,8% | 2,5% | −0,7 pp |
| 50PLUS | 42 | 1,3% | 1,8% | −0,4 pp |
| BBB | 29 | 0,9% | 1,1% | −0,1 pp |
| Volt | 16 | 0,5% | 1,0% | −0,5 pp |
| BIJ1 | 14 | 0,4% | 0,4% | +0,0 pp |
| NSC | 8 | 0,3% | 0,4% | −0,1 pp |
| Piratenpartij | 4 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| DE LINIE | 3 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Vrede voor Dieren | 2 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp |
| BVNL | 2 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp |
| FNP | 1 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| Vrij Verbond | 1 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
Stembureaus in Wielwijk
- Wijkcentrum De Admiraal Admiraalsplein · 3317 BC · 1.191 stemmen · PVV 26%
- Het Waterwiel Admiraalsplein · 3317 NJ · 807 stemmen · PVV 34%
- Wooncentrum Watersteyn Van Kinsbergenstraat en omgeving · 3317 NV · 786 stemmen · PVV 18%
- Speeltuin Zeehavenkwartier Zeehavenlaan en omgeving · 3317 ZV · 352 stemmen · PVV 73%
Andere wijken in Dordrecht
- Sterrenburg 12.165 stemmen · PVV 20%
- Stadspolders 10.795 stemmen · PVV 21%
- Dubbeldam 9.901 stemmen · VVD 18%
- Binnenstad 9.852 stemmen · D66 21%
- Het Reeland 6.606 stemmen · D66 19%
- Oud Krispijn 3.764 stemmen · PVV 21%
- Crabbehof/Zuidhoven 3.295 stemmen · PVV 21%
- Nieuw-krispijn 2.390 stemmen · PVV 20%
- Staart 2.168 stemmen · PVV 27%
- Noordflank 1.973 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
- Industriegebied West 562 stemmen · PVV 23%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.