Hoe stemde Noordflank in Dordrecht in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Lijnbaan, Bleijenhoek
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 2 stembureaus in Noordflank 1.973 geldige stemmen uitgebracht (3,0% van alle stemmen in Dordrecht). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 22,4%. Vergeleken met heel Dordrecht scoorden GroenLinks-PvdA (+9,4 pp) en DENK (+4,5 pp) hier hoger en PVV (−9,3 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 442 | 22,4% | 13,0% | +9,4 pp |
| D66 | 379 | 19,2% | 15,8% | +3,5 pp |
| VVD | 220 | 11,2% | 12,3% | −1,1 pp |
| DENK | 176 | 8,9% | 4,4% | +4,5 pp |
| PVV | 167 | 8,5% | 17,7% | −9,3 pp |
| CDA | 130 | 6,6% | 10,2% | −3,6 pp |
| JA21 | 99 | 5,0% | 5,9% | −0,9 pp |
| Partij voor de Dieren | 82 | 4,2% | 2,5% | +1,7 pp |
| Forum voor Democratie | 74 | 3,8% | 4,5% | −0,7 pp |
| SP | 59 | 3,0% | 2,0% | +0,9 pp |
| ChristenUnie | 32 | 1,6% | 3,2% | −1,6 pp |
| Volt | 32 | 1,6% | 1,0% | +0,7 pp |
| 50PLUS | 18 | 0,9% | 1,8% | −0,9 pp |
| BIJ1 | 16 | 0,8% | 0,4% | +0,4 pp |
| SGP | 16 | 0,8% | 3,3% | −2,5 pp |
| BBB | 10 | 0,5% | 1,1% | −0,6 pp |
| BVNL | 6 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp |
| Vrede voor Dieren | 6 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp |
| LP | 4 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| NSC | 3 | 0,2% | 0,4% | −0,2 pp |
| Piratenpartij | 2 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| DE LINIE | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Noordflank
- Energiehuis Lijnbaan · 3311 RR · 1.410 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- Stichting DOOR Bleijenhoek · 3311 EG · 563 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
Andere wijken in Dordrecht
- Sterrenburg 12.165 stemmen · PVV 20%
- Stadspolders 10.795 stemmen · PVV 21%
- Dubbeldam 9.901 stemmen · VVD 18%
- Binnenstad 9.852 stemmen · D66 21%
- Het Reeland 6.606 stemmen · D66 19%
- Oud Krispijn 3.764 stemmen · PVV 21%
- Crabbehof/Zuidhoven 3.295 stemmen · PVV 21%
- Wielwijk 3.136 stemmen · PVV 32%
- Nieuw-krispijn 2.390 stemmen · PVV 20%
- Staart 2.168 stemmen · PVV 27%
- Industriegebied West 562 stemmen · PVV 23%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.