Uitslag per stembureau in Doetinchem (2023)
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 telde Doetinchem 36 stembureaus. De opkomst in de hele gemeente was 78,5%. Het zwaarste stembureau, Stembureau Verenigingsgebouw Ons Huis, leverde 5,2% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 14%.
Bekijk de uitslag per wijk in Doetinchem
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Stembureau Verenigingsgebouw Ons Huis 5,2% van de stemmen
- Lichtste stembureau: Telbureau 0,0% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: Stembureau Basisschool te IJzevoorde BBB +16,8 procentpunt
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af |
|---|---|---|---|---|---|
| Stembureau Verenigingsgebouw Ons Huis 7031 AG | 1.939 | #1 · 5,2% | 0,0189% | PVV (28%) | BBB +6,3 procentpunt |
| Stembureau IKC Plattenburg 7006 SM | 1.641 | #2 · 4,4% | 0,0160% | PVV (24%) | Nieuw Sociaal Contract +3,0 procentpunt |
| Stembureau Sporthal De Bongerd A 7006 NH | 1.515 | #3 · 4,1% | 0,0147% | PVV (26%) | Nieuw Sociaal Contract +2,3 procentpunt |
| Stembureau Kerkelijk Centrum De Wingerd 7006 NJ | 1.465 | #4 · 4,0% | 0,0142% | PVV (23%) | VVD −4,4 procentpunt |
| Stembureau Speeltuinvereniging Schöneveld 7003 BK | 1.447 | #5 · 3,9% | 0,0141% | PVV (29%) | PVV +4,0 procentpunt |
| Stembureau Ontmoetingscentrum De Daele 7002 HC | 1.410 | #6 · 3,8% | 0,0137% | PVV (26%) | BBB −3,2 procentpunt |
| Stembureau Sporthal De Pol B 7011 BJ | 1.360 | #7 · 3,7% | 0,0132% | PVV (24%) | BBB +5,4 procentpunt |
| Stembureau Het Borghuis 7001 BS | 1.342 | #8 · 3,6% | 0,0131% | GroenLinks-PvdA (20%) | PVV −7,7 procentpunt |
| Stembureau Stadhuis B 7001 EW | 1.278 | #9 · 3,5% | 0,0124% | PVV (24%) | BBB −3,6 procentpunt |
| Stembureau OBS Hagen 7009 CZ | 1.276 | #10 · 3,4% | 0,0124% | PVV (26%) | GroenLinks-PvdA +4,0 procentpunt |
| Stembureau Sporthal De Pol A 7011 BJ | 1.259 | #11 · 3,4% | 0,0122% | PVV (23%) | BBB +4,0 procentpunt |
| Stembureau MFA De Zonneboom A 7004 EL | 1.239 | #12 · 3,3% | 0,0121% | PVV (25%) | VVD +3,9 procentpunt |
| Stembureau vv VIOD sportcomplex Dichteren 7007 LJ | 1.220 | #13 · 3,3% | 0,0119% | PVV (26%) | VVD +3,5 procentpunt |
| Stembureau Waterschapsgebouw 7006 GG | 1.166 | #14 · 3,2% | 0,0113% | PVV (20%) | VVD +5,3 procentpunt |
| Stembureau Koningin Beatrixcentrum 7031 AC | 1.147 | #15 · 3,1% | 0,0112% | PVV (29%) | BBB +6,4 procentpunt |
| Stembureau Appartementencomplex Waterrijk B 7007 LB | 1.109 | #16 · 3,0% | 0,0108% | PVV (23%) | VVD +4,5 procentpunt |
| Stembureau Stadhuis A 7001 EW | 1.070 | #17 · 2,9% | 0,0104% | PVV (22%) | Nieuw Sociaal Contract −3,0 procentpunt |
| Stembureau Woonzorgcentrum Pelgrim 7011 MK | 1.046 | #18 · 2,8% | 0,0102% | PVV (26%) | CDA +2,3 procentpunt |
| Stembureau IKC Het Noorderlicht 7002 CC | 1.021 | #19 · 2,8% | 0,0099% | PVV (38%) | PVV +13,4 procentpunt |
| Stembureau OBS De Huet 7006 DG | 1.010 | #20 · 2,7% | 0,0098% | PVV (23%) | GroenLinks-PvdA +4,8 procentpunt |
| Stembureau MFA de Zonneboom B 7004 EL | 995 | #21 · 2,7% | 0,0097% | PVV (27%) | PVV +2,6 procentpunt |
| Stembureau Het Trommelslag (Buurtkamer Overstegen) 7002 AZ | 946 | #22 · 2,6% | 0,0092% | PVV (30%) | PVV +5,8 procentpunt |
| Stembureau Appartementencomplex Waterrijk A 7007 LB | 930 | #23 · 2,5% | 0,0090% | PVV (22%) | VVD +4,7 procentpunt |
| Stembureau OBS Hogenkamp dependance Overstegen 7002 KA | 834 | #24 · 2,3% | 0,0081% | PVV (36%) | PVV +11,2 procentpunt |
| Stembureau Sporthal de Bongerd B 7006 NH | 829 | #25 · 2,2% | 0,0081% | PVV (26%) | Nieuw Sociaal Contract +3,6 procentpunt |
| Stembureau Dorpsaccommodatie De Horst 7031 HJ | 806 | #26 · 2,2% | 0,0078% | PVV (25%) | BBB +13,7 procentpunt |
| Stembureau De Kruisbergkerk 7009 KL | 780 | #27 · 2,1% | 0,0076% | SGP (16%) | PVV −11,3 procentpunt |
| Stembureau Woonzorgcentrum Oldershove 7031 VE | 743 | #28 · 2,0% | 0,0072% | PVV (27%) | GroenLinks-PvdA −7,2 procentpunt |
| Stembureau SO Isselborgh 7007 DT | 737 | #29 · 2,0% | 0,0072% | PVV (23%) | VVD +7,9 procentpunt |
| Stembureau Fort Garry Horse 7007 BK | 705 | #30 · 1,9% | 0,0069% | PVV (26%) | VVD −3,3 procentpunt |
| Stembureau Woonzorgcentrum Schavenweide 7003 EB | 620 | #31 · 1,7% | 0,0060% | Nieuw Sociaal Contract (18%) | PVV −6,9 procentpunt |
| Stembureau Basisschool te IJzevoorde 7004 HT | 555 | #32 · 1,5% | 0,0054% | BBB (24%) | BBB +16,8 procentpunt |
| Stembureau Woonzorgcentrum Den Ooiman 7009 AM | 552 | #33 · 1,5% | 0,0054% | VVD (19%) | PVV −9,4 procentpunt |
| Stembureau De Steck 7001 EX | 532 | #34 · 1,4% | 0,0052% | PVV (25%) | VVD +4,9 procentpunt |
| Stembureau Station Doetinchem (Station Alexsander) 7005 AK | 477 | #35 · 1,3% | 0,0046% | GroenLinks-PvdA (23%) | GroenLinks-PvdA +9,0 procentpunt |
| Telbureau 7006 GJ | 0 | #36 · 0,0% | 0,0000% | – | – |
Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen.
De uitslag van Doetinchem per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.