Stembureau DA De Horst in Doetinchem (2022)
Hier waren 495 kiezers toegelaten (2,1% van alle toegelaten kiezers in Doetinchem) en zijn 493 geldige stemmen uitgebracht. PvLM werd hier de grootste met 27,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PvLM | 136 | 27,6% | 10,6% | +17,0 pp | 5,6% |
| CDA | 130 | 26,4% | 14,8% | +11,6 pp | 3,8% |
| VVD | 46 | 9,3% | 12,2% | −2,9 pp | 1,6% |
| GBD | 32 | 6,5% | 9,9% | −3,4 pp | 1,4% |
| D66 | 28 | 5,7% | 8,5% | −2,8 pp | 1,4% |
| GROENLINKS | 28 | 5,7% | 8,2% | −2,5 pp | 1,5% |
| Lokaal Belang Doetinchem | 26 | 5,3% | 6,5% | −1,2 pp | 1,7% |
| SP | 23 | 4,7% | 8,3% | −3,6 pp | 1,2% |
| PvdA | 20 | 4,1% | 12,3% | −8,2 pp | 0,7% |
| Forum voor Democratie | 19 | 3,9% | 4,3% | −0,5 pp | 1,9% |
| ChristenUnie-SGP | 5 | 1,0% | 4,5% | −3,5 pp | 0,5% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Doetinchem, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Ans Putman (PvLM) · 112 stemmen · 22,7% van alle stemmen hier
- Rens Steintjes (CDA) · 69 stemmen · 14,0% van alle stemmen hier
- Monique Linger (GROENLINKS) · 25 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Jeroen Berends (CDA) · 20 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Stan van Pul (VVD) · 19 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- J. Hendriksen (Lokaal Belang Doetinchem) · 17 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Hans Dales (VVD) · 16 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Rosa Giesen - Hulst (GBD) · 15 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Patrick Moors (GBD) · 14 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Harrie Leijten (CDA) · 13 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Marijke Rütten - Kemperman (SP) · 13 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Jordy Mullink (D66) · 12 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- L. van Meijeren (Forum voor Democratie) · 12 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Sander Thus (CDA) · 11 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Ingrid Lambregts (CDA) · 10 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PvLM haalde hier +17,0 pp meer dan gemiddeld in Doetinchem.
- Qua gewicht is dit het 22e van de 48 stembureaus: 2,1% van alle geldige stemmen in Doetinchem en 0,0071% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 47 stemmen in Doetinchem komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 449 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 46 |
| Toegelaten kiezers | 495 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 495 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,4%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,40% van de stembiljetten, tegen 0,37% in Doetinchem en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Doetinchem
- OBS De Huet 501 stemmen · PvdA 17%
- vv VIOD 473 stemmen · VVD 20%
- Het Trommelslag 514 stemmen · PvdA 17%
- KC De Wingerd ma 461 stemmen · PvdA 15%
- Stadhuis ma 534 stemmen · PvdA 18%
- Sporthal De Pol di 439 stemmen · CDA 32%
Alle stembureaus in Doetinchem
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.