Uitslag per stembureau in Dinkelland (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 21 maart 2018 telde Dinkelland 16 stembureaus. Het zwaarste stembureau, Gemeentehuis Dinkelland, leverde 9,6% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 29%.

Bekijk de uitslag per wijk in Dinkelland

Wat valt op

  • 5 van de 16 stembureaus (31%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 36% van de stembureaus.
  • 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
  • Ongeldige en blanco stemmen: 0,56% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,85%).

Opvallende stembureaus

Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten

Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.

Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst

Stembureau Toegelaten kiezers Aandeel opkomst Geldige stemmen Gewicht gemeente Gewicht landelijk Grootste partij Wijkt het meest af Ongeldig/blanco Telverschil
Gemeentehuis Dinkelland 7591 MA 1.320 9,7% 1.310 #1 · 9,6% 0,0194% Lokaal Dinkelland (41%) CDA −13,6 procentpunt 10 (0,8%) 0
Huize Franciscus 7631 AM 1.317 9,6% 1.309 #2 · 9,6% 0,0194% CDA (39%) Lokaal Dinkelland −13,0 procentpunt 8 (0,6%) 0
Kulturhus Rabo-de CoCeR 7596 KM 1.281 9,4% 1.274 #3 · 9,4% 0,0189% Lokaal Dinkelland (50%) Lokaal Dinkelland +16,0 procentpunt 6 (0,5%) −1
Brede School de Bres 7631 GR 1.210 8,9% 1.204 #4 · 8,9% 0,0178% CDA (40%) Lokaal Dinkelland −8,4 procentpunt 6 (0,5%) 0
OBS Dr. M.L. Kingschool 7591 XJ 1.137 8,3% 1.130 #5 · 8,3% 0,0167% Lokaal Dinkelland (48%) CDA −18,9 procentpunt 6 (0,5%) −1
RK Basisschool Willibrordus (D) 7561 PT 986 7,2% 981 #6 · 7,2% 0,0145% CDA (64%) CDA +27,1 procentpunt 3 (0,3%) −2
Brandweerkazerne 7591 BH 979 7,2% 968 #7 · 7,1% 0,0143% Lokaal Dinkelland (56%) Lokaal Dinkelland +21,1 procentpunt 11 (1,1%) 0
't Trefpunt 7595 XB 874 6,4% 872 #8 · 6,4% 0,0129% D66 (31%) D66 +24,7 procentpunt 3 (0,3%) +1
Zorggroep St. Maarten 7591 GX 856 6,3% 851 #9 · 6,3% 0,0126% Lokaal Dinkelland (48%) CDA −15,4 procentpunt 3 (0,4%) −2
Café Bruins 7597 LR 858 6,3% 850 #10 · 6,3% 0,0126% CDA (76%) CDA +39,2 procentpunt 8 (0,9%) 0
Huize Sint Jozeph 7595 AP 793 5,8% 790 #11 · 5,8% 0,0117% CDA (31%) D66 +16,4 procentpunt 3 (0,4%) 0
Gasterij de Smid 7635 NC 530 3,9% 527 #12 · 3,9% 0,0078% Lokaal Dinkelland (43%) Lokaal Dinkelland +8,3 procentpunt 3 (0,6%) 0
Kulturhus Tilligte Terra Nova 7634 PL 514 3,8% 511 #13 · 3,8% 0,0076% CDA (64%) CDA +26,9 procentpunt 3 (0,6%) 0
Kulturhus De Mare 7591 PC 501 3,7% 500 #14 · 3,7% 0,0074% Lokaal Dinkelland (57%) Lokaal Dinkelland +22,4 procentpunt 1 (0,2%) 0
Cafe Groot Agelo 7636 RL 408 3,0% 406 #15 · 3,0% 0,0060% CDA (53%) CDA +16,8 procentpunt 2 (0,5%) 0
Gravenstate Denekamp  (Mobiel) 94 0,7% 93 #16 · 0,7% 0,0014% CDA (70%) CDA +33,2 procentpunt 1 (1,1%) 0

Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Dinkelland dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.

De uitslag van Dinkelland per partij

Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.