Hoe stemde Schrijverswijk in Dijk en Waard in 2025?

Ook bekijken: 2026 · 2023

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 1 stembureaus in Schrijverswijk 957 geldige stemmen uitgebracht (1,8% van alle stemmen in Dijk en Waard). PVV werd hier de grootste met 18,7%. Vergeleken met heel Dijk en Waard scoorden PVV (+2,6 pp) en GroenLinks-PvdA (+1,8 pp) hier hoger en VVD (−4,9 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 179 18,7% 16,1% +2,6 pp
D66 148 15,5% 17,9% −2,4 pp
VVD 116 12,1% 17,0% −4,9 pp
GroenLinks-PvdA 115 12,0% 10,2% +1,8 pp
CDA 109 11,4% 11,5% −0,1 pp
JA21 60 6,3% 7,5% −1,2 pp
Forum voor Democratie 45 4,7% 6,1% −1,4 pp
DENK 31 3,2% 1,7% +1,5 pp
BBB 30 3,1% 2,7% +0,4 pp
SP 27 2,8% 1,8% +1,0 pp
50PLUS 26 2,7% 2,0% +0,8 pp
Partij voor de Dieren 26 2,7% 1,7% +1,0 pp
ChristenUnie 14 1,5% 1,2% +0,3 pp
SGP 11 1,1% 0,4% +0,7 pp
NSC 4 0,4% 0,5% −0,1 pp
Volt 4 0,4% 0,8% −0,4 pp
Vrede voor Dieren 4 0,4% 0,1% +0,3 pp
BIJ1 2 0,2% 0,3% −0,0 pp
DE LINIE 2 0,2% 0,1% +0,1 pp
FNP 2 0,2% 0,0% +0,2 pp
Piratenpartij 2 0,2% 0,1% +0,1 pp
BVNL 0 0,0% 0,2% −0,2 pp
LP 0 0,0% 0,1% −0,1 pp
NL PLAN 0 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in Schrijverswijk

Andere wijken in Dijk en Waard

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Dijk en Waard · Alle stembureaus