Hoe stemde Broek op Langedijk in Dijk en Waard in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Duizend Eilandenrijk Zuid, Broek op Langedijk kern, Bedrijventerrein Zuiderdel, Mayersloot Zuid
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 6 stembureaus in Broek op Langedijk 4.379 geldige stemmen uitgebracht (8,1% van alle stemmen in Dijk en Waard). VVD werd hier de grootste met 19,9%. Vergeleken met heel Dijk en Waard scoorden CDA (+3,3 pp) en VVD (+2,9 pp) hier hoger en PVV (−1,9 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| VVD | 870 | 19,9% | 17,0% | +2,9 pp |
| D66 | 748 | 17,1% | 17,9% | −0,8 pp |
| CDA | 649 | 14,8% | 11,5% | +3,3 pp |
| PVV | 619 | 14,1% | 16,1% | −1,9 pp |
| GroenLinks-PvdA | 366 | 8,4% | 10,2% | −1,8 pp |
| JA21 | 334 | 7,6% | 7,5% | +0,1 pp |
| Forum voor Democratie | 245 | 5,6% | 6,1% | −0,5 pp |
| ChristenUnie | 125 | 2,9% | 1,2% | +1,7 pp |
| BBB | 108 | 2,5% | 2,7% | −0,3 pp |
| Partij voor de Dieren | 64 | 1,5% | 1,7% | −0,2 pp |
| SP | 53 | 1,2% | 1,8% | −0,6 pp |
| 50PLUS | 50 | 1,1% | 2,0% | −0,8 pp |
| SGP | 48 | 1,1% | 0,4% | +0,7 pp |
| Volt | 27 | 0,6% | 0,8% | −0,2 pp |
| NSC | 23 | 0,5% | 0,5% | +0,0 pp |
| DENK | 16 | 0,4% | 1,7% | −1,4 pp |
| BVNL | 9 | 0,2% | 0,2% | −0,0 pp |
| BIJ1 | 9 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp |
| Vrede voor Dieren | 5 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| LP | 3 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Piratenpartij | 3 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| DE LINIE | 2 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| FNP | 2 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| NL PLAN | 1 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Broek op Langedijk
- Christelijk Gereformeerde kerk Duizend Eilandenrijk Zuid · 1721 BP · 893 stemmen · VVD 28%
- Trefpuntkerk Broek op Langedijk kern · 1721 BB · 892 stemmen · CDA 16%
- Drive Through Parkeerterrein Karwei Bedrijventerrein Zuiderdel · 1721 CZ · 837 stemmen · VVD 23%
- Zorgcentrum Horizon Mayersloot Zuid · 1721 GA · 705 stemmen · VVD 17%
- Sportzaal Mayersloot 1 Mayersloot Zuid · 1721 HK · 548 stemmen · D66 21%
- Sportzaal Mayersloot 2 Mayersloot Zuid · 1721 HK · 504 stemmen · D66 22%
Andere wijken in Dijk en Waard
- Noord-Scharwoude 5.174 stemmen · PVV 18%
- Zuidwijk 3.873 stemmen · D66 20%
- Sint-Pancras 3.870 stemmen · D66 21%
- Stadshart 3.785 stemmen · D66 19%
- Bomen- Recreatiewijk 3.643 stemmen · PVV 18%
- Huygenhoek 2.837 stemmen · D66 21%
- Stad van de Zon 2.705 stemmen · D66 21%
- Schilderswijk 2.641 stemmen · PVV 20%
- Oudkarspel 2.622 stemmen · PVV 18%
- Zuid-Scharwoude 2.621 stemmen · VVD 20%
- Rivierenwijk 2.505 stemmen · PVV 25%
- De Draai 2.480 stemmen · VVD 20%
- 't Kruis 1.866 stemmen · VVD 21%
- Edelstenenwijk 1.771 stemmen · D66 18%
- De Noord 1.701 stemmen · VVD 23%
- Oostertocht 1.195 stemmen · D66 22%
- Heemradenwijk 1.170 stemmen · VVD 18%
- Broekhorn 1.120 stemmen · VVD 25%
- Schrijverswijk 957 stemmen · PVV 19%
- Planetenwijk 943 stemmen · PVV 22%
- Koedijk 205 stemmen · D66 22%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.